Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Titanfall: Frontline (iOS)
OkładkaTitanfall: Frontline (iOS)

Titanfall: Frontline

Titanfall: Frontline to mobilna karcianka. Zabawa polega na toczeniu bitew jeden na jednego, które rozgrywane są w czasie rzeczywistym.

Strategiczne | science fiction | mechy | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Titanfall: Frontline Premiera

anulowana

AND iOS

producent: Particle City wydawca: Nexon Strona oficjalna

Gry podobne do Titanfall: Frontline

Hearthstone

Scrolls

Plants vs. Zombies Heroes

Titanfall: Frontline to wydana na mobilny system AND i iOS taktyczna gra karciana korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Projekt opracowało amerykańskie studio Particle City, a wydawcą jest firma Nexon.

Fabuła

Gra osadzona jest w tym samym uniwersum, co wydawana na konsolach i pecetach seria strzelanek Titanfall. Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość skolonizowała niezliczone obce systemy. Cała marka opowiada o wojnach korporacji toczonych w odległych rejonach odkrytego kosmosu o cenne surowce na nie do końca zbadanych jeszcze planetach. Podczas tych konfliktów kluczową rolę odgrywają potężne mechy, znane jako Tytani.

Mechanika

W wydanym na system AND i iOS Titanfall: Frontline każdy gracz wciela się w dowódcę brygady i rywalizacja odbywa się w czasie rzeczywistym, co jest rzadkością w przypadku tego gatunku. Do toczenia bitew wykorzystujemy talie, w których karty reprezentują pilotów, tytanów, instalacje oraz umiejętności specjalne należące do kategorii określanej mianem Burn. Co ciekawe, każdy pilot może opuścić kokpit swojego mecha. Wtedy tytan przestawia się na tryb automatyczny, w którym jest mniej skuteczny, ale za to dysponujemy wtedy dwiema jednostkami.

Wszystko to rozgrywane jest na zorientowanej pionowo planszy, gdzie dwóch graczy zajmuje przeciwstawne końce. Uczestnicy rozgrywki wysyłają swoje jednostki na przestrzeń między nimi. Zabawa toczy się, aż reprezentująca gracza postać dowódcy straci wszystkie punkty życia. Wprowadzenie planszy zwiększa taktyczną stronę starć, pozwalając na wykonywanie różnorodnych manewrów, a nawet korzystanie przez pilotów z technik parkouru.

Rozgrywka jest dynamiczna i zapewnia dużą swobodę wyboru metod toczenia bitew. Równie dobrze sprawdzają się talie pełne szybkich i lekkich pilotów oraz tytanów, jak i talie pozwalające na powolne wymęczenie przeciwnika przy pomocy silnych, ale powolnych mechów, instalacji obronnych oraz jednostek wsparcia. Nie zabrakło oczywiście opcji ulepszania wszystkich kart, wliczając w to tytanów i pilotów, jak również możliwości konfigurowania wyposażenia maszyn i postaci.

Ostatnia modyfikacja 14 września 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Titanfall: Frontline: 12+

iOS
AND