Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka Tied Together (PC)

Tied Together

Zabawna, dwuwymiarowa platformówka, przygotowana z myślą o trybie kooperacyjnym. Duża dawka humoru i ciekawie zaprojektowany, uczący współpracy gameplay powodują, że tytuł ten świetnie nadaje się do grania w towarzystwie innych członków rodziny lub przyjaciół.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | humorystyczne | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja

Okładka Tied Together (PC)

data premiery gry:

19paź2018

Switch

data nieogłoszona

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tied Together jest dwuwymiarową platformówką, przygotowaną z myślą o kooperacji. Gracze wcielają się w niej w przedziwne monstra stworzone przez naukowców i pokonują wspólnie rozbudowane poziomy. Grę cechuje dość prosty, ale wymagający model rozgrywki oraz graficzny minimalizm. Za jej stworzenie odpowiada studio Napalmtree. Wydaniem tego tytułu zajęła się firma Headup Games (Grimmwood, Darkest Dungeon).

Fabuła

Pewnego dnia grupa naukowców stworzyła cztery małe potwory. Po co? Oczywiście po to, by sprawdzić ich umiejętności współpracy! Związali je więc razem w maleńki potworny łańcuch i pozwolili im przejść przez kolorowe, trudne, eksperymentalne poziomy, które mogły zrodzić się wyłącznie w głowie naukowców.

Mechanika

Tied Together jest grą platformową, w której gracze kierują śmiesznymi potworami (do dyspozycji są cztery – Taz, Izzy, Eppo oraz Dabber) i pokonują razem rozbudowane poziomy (w grze znalazło się ich kilkadziesiąt). Charakterystyczną cechą tego tytułu jest fakt, że wszystkie postacie są związane ze sobą liną – oznacza to, że działania jednego z graczy mogą wywrzeć natychmiastowy wpływ na sytuację pozostałych.

Warto odnotować, że czas, w którym pokonujemy poszczególne plansze jest mierzony i oceniany – po ukończeniu poziomu otrzymujemy brązową, srebrną lub złotą odznakę.

Tryby gry

W Tied Together możemy grać wyłącznie w towarzystwie innych osób. Do dyspozycji mamy tryb dwu- lub czteroosobowy: Duo Mode lub Party Mode.

Kwestie techniczne

Tied Together ma bardzo kolorową, dwuwymiarową oprawę graficzną. Grafikę cechuje swego rodzaju minimalizm, który sprawia, że wszystko jest wyraźnie widoczne i tym samym dobrze pasuje do przewidzianego przez twórców modelu rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 2-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Tied Together

Wymagania wiekowe Tied Together

odpowiednia dla każdego wieku

PC
Switch