Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Tidalis (PC)
OkładkaTidalis (PC)

Tidalis PC

Gra logiczna, w której zadaniem gracza jest oczyszczenie planszy z określonej liczby spadających klocków. Obracamy znajdujące się na nich strzałki tak, aby połączyć wiązką energii co najmniej trzy bloki o tej samej barwie.

Logiczne | casual | 2D | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tidalis Premiera PC

16lipca2010

producent: Arcen Games wydawca: Arcen Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tidalis

Puzzle Quest 2

Lucid (2011)

Puzzlegeddon

Tidalis to z założenia prosta gra logiczna przeznaczona dla casualowych graczy, ale dzięki ogromnej liczbie różnorodnych wyzwań dostarcza również dużą porcję rozgrywki bardziej zaawansowanym użytkownikom. Głównym zadaniem gracza w trybie przygody jest czyszczenie kolejnych plansz z określonej liczby spadających klocków. Każdy z nich ma narysowaną strzałkę. Żeby usuwać poszczególne bloki należy obracać je w taki sposób, aby wystrzelona wiązka energii poruszająca się zgodnie ze wskazanym kierunkiem połączyła co najmniej trzy kwadraty o tym samym kolorze, niekoniecznie sąsiadujące ze sobą.

Dla urozmaicenia zabawy twórcy przygotowali kilkanaście specjalnych bloków znacznie wpływających na przebieg rozgrywki. Wśród nich znajduje się na przykład klocek „pożerający” obiekty napotkane na swojej drodze czy zamrażający sąsiednie pola. Podczas eksploracji głównego wątku przygodowego gracz musi borykać się z określonym limitem czasowym, a w zamian za osiągniecie wyznaczonego celu otrzymuje specjalne przedmioty i może poznać dalszy ciąg historii przedstawionej w formie statycznych grafik.

Obok głównego wątku prezentującego niezbyt wyśrubowany poziom trudności, twórcy przygotowali także znacznie bardziej wymagające wyzwania. W efekcie na miłośników łamigłówek czeka ponad 20 typów zadań różniących się od siebie zarówno mechaniką rozgrywki, jak i wskazanymi celami – np. oczyszczenie planszy w określonej liczbie ruchów.

Tidalis oferuje również tryb zabawy dla dwóch graczy. Obok trybu rywalizacji twórcy produkcji udostępnili także kooperację, w której wspólnie ze znajomym dążymy do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu. Do wyboru mamy pojedynek przez Internet lub na jednym komputerze.

Gra Tidalis posiada przyjemną oprawę graficzną. W trakcie rozgrywki graczowi towarzyszą częściowo animowane, rysunkowe tła. Twórcy przygotowali również opcję ułatwiającą zabawę daltonistom. Na ścieżkę muzyczną składa się blisko godzina lekkich, wpadających w ucho utworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Tidalis: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tidalis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7