Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Them's Fightin' Herds (PC)

Them's Fightin' Herds PC

Oryginalna bijatyka, w której bierzemy udział w pojedynkach toczonych przez krowy, lamy i inne ssaki kopytne na dwuwymiarowych arenach.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka Them's Fightin' Herds (PC)

producent: Mane6

wydawca: Humble Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2018

wczesny dostęp

30kwietnia2020

1maja2020

Steam

Them's Fightin' Herds jest oryginalną bijatyką opracowaną przez niezależne studio Mane6. Produkcja trafiła na platformę PC, a jej powstanie było możliwe dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Indiegogo. Nad sferą wizualną gry czuwał Lauren Faust, czyli producent serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia, a także twórca serii Super Best Friends Forever.

Fabuła

Akcja Them's Fightin' Herds toczy się w fantastycznej krainie Foenum. Kontynentem, który obecnie zamieszkują nasi bohaterowie – nieco zantropomorfizowane ssaki kopytne, takie jak krowy, konie czy lamy – przed laty trzęsły agresywne stworzenia zwane Drapieżnikami (ang. Predators). Pomimo że dobrym Foenumianom udało się w końcu przepędzić agresorów do odizolowanego, magicznego wymiaru, sielanka powoli dobiega końca – napastnicy znaleźli bowiem drogę powrotną. Każda z nacji zamieszkujących Foenum postanowiła więc wysłać swoich najwspanialszych wojowników, by zamknęli na dobre przejście prowadzące do opanowanego przez nich wymiaru. Jednak tylko jeden z czempionów może zasłużyć na zaszczyt wykonania tego zadania.

Mechanika

Sednem rozgrywki w Them’s Fightin’ Herds są pojedynki toczone na dwuwymiarowych arenach, w których biorą udział wspomniane wcześniej ssaki. Produkcja korzysta z rozbudowanego, choć intuicyjnego systemu walki, opartego na czterech przyciskach. W trakcie zmagań wykonujemy słabe, średnie, ciężkie oraz magiczne ataki; te ostatnie są związane z indywidualnymi umiejętnościami specjalnymi każdego z zawodników. Dodatkowo, po naładowaniu specjalnego paska możemy wyprowadzać mocarne, ulepszone ataki. W grze zaimplementowano także system Juggle Decay, który czuwa nad tym, by wykonywane przez nas kombosy nie przeciągały się w nieskończoność – dzięki niemu im dłużej okładamy kopytami oponenta, tym bardziej wytrzymały na obrażenia się staje.

Tryby gry

W Them’s Fightin’ Herds można grać tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego graczatryb multiplayer pozwala na zabawę przez Internet oraz na wspólnym ekranie. Samotnicy mogą spróbować swoich sił nie tylko w trybie fabularnym i treningowym, lecz także w specjalnym, survivalowym wariancie rozgrywki, w którym należy przetrwać kolejne pojedynki z adwersarzami. Pomiędzy walkami trafiamy natomiast do specjalnego lobby, które przemierzamy, obserwując naszą postać z perspektywy top-down.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Them’s Fightin’ Herds jest oprawa graficzna – tytuł działa w oparciu o technologię Z-Engine, która napędza między innymi przebojowe Skullgirls. Warto nadmienić, że tempo muzyki towarzyszącej zmaganiom dostosowuje się do ich intensywności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Them's Fightin' Herds

Wymagania wiekowe Them's Fightin' Herds

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Them's Fightin' Herds

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 768 MB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7