Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Theatre of Pain (PC)

Theatre of Pain PC

Theatre of Pain to klasyczna, dwuwymiarowa bijatyka (w stylu Street Fighter II), wyprodukowana przez studio Mirage Technologies. Gracze mogą wcielić się w postaci historyczne oraz bohaterów rzymskiej mitologii i toczyć pojedynki na starożytnych arenach.

Bijatyki | mitologia | 2D | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka Theatre of Pain (PC)

wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1996

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Theatre of Pain jest kolejną po Rise of the Robots zręcznościową bijatyką, stworzoną przez studio Mirage Technologies. Tym razem deweloperzy zdecydowali się zafundować graczom swoistą podróż w czasie, proponując bijatykę z udziałem historycznych oraz mitycznych postaci rodem ze starożytnego Rzymu.

Gra oferuje dwa tryby zabawy – przeciw komputerowej sztucznej inteligencji lub żywemu przeciwnikowi. Do dyspozycji graczy oddano 8 grywalnych postaci, wśród których pojawiają się m.in. Spartakus, Kaligula, Wulkan i Jowisz. W trakcie zabawy na wyższych poziomach trudności istnieje również możliwość odblokowania czterech dodatkowych bohaterów. Każdy z herosów włada innym orężem, a ponadto posiada indywidualny zestaw specjalnych ataków.

Mechanika rozgrywki w Theatre of Pain w dużym stopniu bazuje na rozwiązaniach znanych z Rise of Robots. W trakcie pojedynków wyprowadzić można sześć standardowych ataków (w tym trzy rodzaje kopnięć). Udane połączenie ciosów w kombinacje pozwala doładować pasek energii, który po całkowitym napełnieniu umożliwia zastosowanie specjalnego, wyjątkowo silnego ataku.

Oprawa wizualna zastosowana w Theatre of Pain stanowi połączenie elementów grafiki 2 i 3D. W odróżnieniu np. od serii Mortal Kombat, twórcy gry zdecydowali się na mało realistyczne modele postaci (z groteskową muskulaturą) oraz odpowiednio stonowaną dozę przemocy na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Theatre of Pain

Wymagania wiekowe Theatre of Pain

odpowiednia dla każdego wieku