Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Wizard's Castle (PC)

The Wizard's Castle PC

Temple of Loth

Jedna z pierwszych gier wydanych na komputery PC z systemem MS DOS. Tytuł jest prostym tekstowym RPG, w którym wcielając się w postać poszukiwacza przygód, wkraczamy do zamku pewnego czarnoksiężnika w poszukiwaniu skarbów i potężnego artefaktu.

RPG | fantasy | tekstowe | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka The Wizard's Castle (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31grudnia1981

The Wizard’s Castle to tekstowa gra RPG, oryginalnie stworzona przez niejakiego Josepha R. Powera na komputery Exidy Sorcerer i przeniesiona jako jedna z pierwszych produkcji na komputery PC, krótko po ich światowej premierze. W 1984 gra została skonwertowana w nieco nowszym języku programowania GW-BASIC i wydana ponownie pod nazwą Temple of Loth.

Fabuła gry opowiada historię wielkiego czarnoksiężnika imieniem Zot, który wykuł potężny artefakt zwany Kulą Mocy. Wkrótce potem mag zniknął w tajemniczych okolicznościach, pozostawiając po sobie tytułowe zamczysko, pełne potworów, pułapek oraz cennych skarbów z samym artefaktem na czele. Gracz wciela się w rolę poszukiwacza przygód, który wkracza do przybytku czarnoksiężnika z nadzieją odnalezienia Kuli Mocy oraz innych precjozów.

Przystępując do gry, możemy wybrać jedną z czterech ras: człowieka, elfa, krasnoluda bądź hobbita, różniących się indywidualnymi cechami, takimi jak siła, zręczność i inteligencja. Następnie dobieramy broń oraz niezbędny ekwipunek i tak wyposażeni wyruszamy do zamku. Rozgrywka sprowadza się do wpisywania określonych komend, odpowiedzialnych za ruch, spojrzenie na mapę lub rozglądanie się. W niektórych sytuacjach, jak i podczas potyczek, musimy jednak wybrać jedną z kilku możliwości sugerowanych przez komputer. Podczas rozgrywki napotykamy liczne potwory oraz pułapki i znajdujemy skarby oraz przydatne przedmioty, wpływające na poprawę lub obniżenie współczynników bohatera.

W grudniu 2004 roku gra The Wizard’s Castle doczekała się reedycji na systemy Windows. Klasyczną produkcję wzbogacono prostą oprawą graficzną oraz okienkowym interfejsem, eliminującym uciążliwą konieczność wpisywania komend z klawiatury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Wizard's Castle

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Wizard's Castle

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 8086/8088
  • DOS 1.0