Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka The Witch and the Hundred Knight 2 (PS4)
OkładkaThe Witch and the Hundred Knight 2 (PS4)

The Witch and the Hundred Knight 2 PS4

The Witch and the Hundred Knight 2 to gra RPG akcji typu hack-and-slash, stworzona przez japońskie studio Nippon Ichi Software. Jest to kontynuacja produkcji wydanej w 2013 roku, w której śledziliśmy losy wiedźmy Metallia i przyzwanego przez nią rycerza.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Witch and the Hundred Knight 2 Premiera PS4

27marca2018

PSN

30marca2018

producent: Nippon Ichi Soft. wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Witch and the Hundred Knight 2 to kontynuacja wydanej w 2013 roku gry studia Nippon Ichi Software. Tym razem produkcja została wypuszczona tylko na PS4.

Fabuła

W grze poznajemy kolejne przygody rycerza przyzwanego w pierwszej części przez wiedźmę o imieniu Metallia. Tym razem pracuje on na usługach dwóch nowych bohaterek – Amali, agentki zatrudnionej w organizacji zwalczającej wiedźmy, i Chelki, czarownicy, która przebudziła się w Milm, młodszej siostrze pierwszej z wymienionych kobiet. Trójka nietypowych postaci musi znaleźć przyczynę dziwnej choroby, zamieniającej młode dziewczyny z regionu Kevala w wiedźmy.

Mechanika

The Witch and the Hundred Knight 2 to RPG akcji typu hack-and-slash, z rozgrywką ukazywaną w rzucie izometrycznym. Gracze kierują rycerzem posiadającym nadprzyrodzone moce, którym przemierzają świat i toczą pojedynki w ramach zręcznościowej walki. Toczy się ona w czasie rzeczywistym, więc do zaistniałej sytuacji należy się dostosowywać w locie. Na szczęście bohater może nosić przy sobie nawet pięć różnych broni naraz, w tym chociażby miecz, młot czy włócznię, pomiędzy którymi da się swobodnie przełączać. W zależności od posiadanego oręża mamy dostęp do innych typów ciosów. Z jednym możemy np. wirować, raniąc znajdujących się naokoło nas wrogów, a z innym w mgnieniu oka doskakiwać do przeciwnika. Sprawne przełączanie się pomiędzy poszczególnymi narzędziami i atakowanie w odpowiednich momentach, umożliwia wykonywanie widowiskowych i morderczych combosów. Do tego dochodzą jeszcze moce specjalne, np. Third Eye, które na kilka chwil uwalnia pełny potencjał bohatera. Oprócz tego w świecie gry napotykamy na tak zwane Tochkas, czyli postacie sterowane przez sztuczną inteligencję, pomagające nam w trakcie rozgrywki.

W The Witch and the Hundred Knight 2 nasz podopieczny z czasem staje się coraz silniejszy za sprawą otrzymywanego doświadczenia. Oprócz niego ważnym elementem rozwoju jest wyposażenie, które zdobywamy podczas walki oraz wytwarzamy sami w bazie, wykorzystując znalezione elementy.

Kwestie techniczne

Gra studia Nippon Ichi Software to trójwymiarowa produkcja. Większość rozgrywki oglądamy w rzucie izometrycznym, jednak w porównaniu do pierwszej części grafika zyskała na atrakcyjności. Postacie są bardziej szczegółowe, efekty specjalne bardziej widowiskowe, a otoczenie zróżnicowane.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Witch and the Hundred Knight 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.