Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka The Walker (PS4)

The Walker PS4

Gra akcji opracowana z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości przez chińskie studio Haymaker Games. Gracz wciela się w potomka starożytnego rodu, którego członkowie mogą się pochwalić wybitną znajomością sztuk walki oraz magicznymi zdolnościami.

Akcji | FPP | FPS | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka The Walker (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

3lipca2018

4lipca2018

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Walker jest grą akcji opracowaną przez chińskie studio Haymaker Games. Produkcja pojawiła się na platformie PS4, a powstała z myślą o zestawach wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła

W The Walker gracz wciela się w potomka starożytnego rodu, którego członkowie mogą się pochwalić nie tylko wybitną znajomością sztuk walki, ale też magicznymi zdolnościami. Kiedy Szanghaj, czyli jego rodzinne miasto, zostaje zaatakowany przez złowrogą siłę, bohaterowi nie pozostaje nic innego, jak chwycić za sztylet i pistolet oraz ruszyć do walki z zastępami krwiożerczych potworów szalejących na ulicach metropolii.

Mechanika

W wydanym na platformę PS4 The Walker akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Pozycja kładzie nacisk na starcia z adwersarzami, podczas których robimy użytek z wyżej wspomnianych broni – wykorzystując magiczne zwoje, wzbogacamy ich działanie o dodatkowe efekty żywiołów pokroju lodu (zamrożonych przeciwników można obrócić w proch celnym strzałem) lub błyskawic; warto zauważyć, że w toku rozgrywki ich wachlarz poszerza się o nowe egzemplarze. Na naszej drodze stają zarówno pomniejsi przeciwnicy, których pokonanie nie stanowi większego problemu, jak i potężniejsze okazy występujące w roli bossów. Z uwagi na fakt, że oponenci atakują ze wszystkich stron, o zbliżającym się niebezpieczeństwie informują nas specjalne komunikaty.

Opisywany tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerów ruchowych. Podobnie jak ma to miejsce w wielu innych grach tego typu, w trakcie zabawy nie mamy możliwości swobodnego poruszania się po otoczeniu. Niemniej, możemy się po nim rozglądać poprzez poruszanie głową, natomiast z broni korzystamy, poruszając rękoma – tyczy się to zarówno celowania z pistoletu, jak i wymachiwania sztyletem.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna The Walker prezentuje wysoki poziom wykonania – chcąc wykreować ponurą atmosferę, autorzy postawili na ciemną kolorystykę. Uwagę zwracają pełne detali lokacje, a także dopracowane z dbałością o szczegóły modele przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Walker

Klasyfikacja PEGI The Walker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.