Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Reborn: A Samurai Awakens (PS4)
OkładkaReborn: A Samurai Awakens (PS4)

Reborn: A Samurai Awakens PS4

Pierwszoosobowa gra akcji na PlayStation VR. Reborn: A Samurai Awakens rozgrywa się w 2480 roku, kiedy to Ziemia padła ofiarą najazdu ze strony kosmicznych agresorów. Głównym bohaterem jest Yukimura Sanada – sławny samuraj wskrzeszony jako cyborg.

Akcji | FPP | science fiction | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reborn: A Samurai Awakens Premiera PS4

5listopada2019

PSN

5listopada2019

producent: Geronimo Entertainment wydawca: Winking Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Reborn: A Samurai Awakens

Destiny 2

Immortal Legacy: The Jade Cipher

Borderlands 2 VR

Reborn: A Samurai Awakens jest widowiskową grą akcji opracowaną przez chińskie studio Geronimo Interactive (autorów ciepło przyjętego Pixel Gear) z myślą o platformie PS4. Produkcja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Fabuła

Akcja Reborn: A Samurai Awakens toczy się w 2480 roku. Gracz wciela się w Yukimurę Sanadę – sławnego samuraja, którego wskrzeszono jako cyborga, by stawił czoła agresorom z kosmosu.

Mechanika

W Reborn: A Samurai Awakens akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka polega na eliminacji zastępów przeciwników będących mniejszymi lub większymi robotami. W starciach robimy użytek ze zróżnicowanego arsenału – wrogów unicestawiamy zarówno przy użyciu laserowych katan (które służą nie tylko do cięcia adwersarzy na plasterki, lecz również do odbijania wystrzeliwanych przez nich pocisków), jak i pistoletów oraz mocy psionicznych. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, by w walce korzystać jednocześnie z dwóch dowolnych broni.

Sukces zapewnia umiejętne żonglowanie dostępnymi narzędziami mordu, a także wyprowadzanie skutecznych kontrataków, dzięki którym możemy na krótką chwilę ogłuszyć oponenta. Od czasu do czasu trafiamy na mocarnych bossów, którzy są więksi, silniejsi i bardziej wytrzymali od swoich szeregowych sojuszników. W grze znalazło się również miejsce na widowiskowe sceny zrealizowane w formie tak zwanych Quick Time Events.

Produkcja robi właściwy użytek z zestawów wirtualnej rzeczywistości – podczas gdy po otoczeniu rozglądamy się poprzez poruszanie głową, atakowanie kataną i celowanie odbywa się przy użyciu kontrolerów ruchowych.

Kwestie techniczne

Reborn: A Samurai Awakens na platformie PS4 cechuje się przyzwoitej jakości grafiką, zwłaszcza jak na standardy gier VR. Dopełnieniem całości jest szybka, elektroniczna muzyka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Reborn: A Samurai Awakens

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.