Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Three Musketeers (PC)

Trzej Muszkieterowie PC

The Three Musketeers

The Three Musketeers, to jak sama nazwa wskazuje, gra, której korzeni należy szukać w twórczości Aleksandra Dumasa (ojca), a konkretnie w powieści spod znaku płaszcza i szpady, Trzej muszkieterowie.

Przygodowe | książki | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Three Musketeers (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11listopada2005

8lutego2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Three Musketeers, to jak sama nazwa wskazuje, gra, której korzeni należy szukać w twórczości Aleksandra Dumasa (ojca), a konkretnie w powieści spod znaku płaszcza i szpady, Trzej muszkieterowie. Najsłynniejsi, przynajmniej w literaturze, obrońcy króla Francji - Atos, Portos i Aramis - miło spędzają czas w jednej z paryskich gospód, Pod Czerwonym Gołębiem. Niespodziewanie pojawia się w niej również D'Artagnan, którego śledzą zły hrabia Xavier i jego podwładny, porucznik Orsini. W gospodzie wywiązuje się szarpanina. Podczas zamieszania, Portos traci przytomność a gdy powoli zaczyna dochodzić do siebie, widzi, jak jego przyjaciele zostają zabrani do więzienie. Musi ich uratować a w tym zadaniu pomagasz Portosowi Ty drogi graczu.

The Three Musketeers trudno zakwalifikować do jednego gatunku, z racji tego, iż łączy w sobie elementy zarówno gier platformowych jak i przygodowych czy zręcznościowych. Na naszej drodze czają się hordy przeciwników, zagadki logiczne i pułapki. Rozgrywka podzielona została na 10 dużych etapów, z których każdy kończy się konfrontacją z bossem. Twórcy gry zaoferowali nam do przejścia w sumie ponad 200 lokacji umieszczonych w zróżnicowanych środowiskach - m.in. las, podziemia, zamki czy nawiedzane przez duchy opactwo. Wszystko to zostało okraszone bajecznie kolorową, komiksową grafiką, która w połączeniu z technologią 3D spisuje się całkiem nieźle.

Sterowanie naszym bohaterem nie jest zbyt skomplikowane, tak więc wszelkie elementy zręcznościowe czy pojedynki wykonujemy praktycznie intuicyjnie. W celu urozmaicenia rozgrywki twórcy The Three Musketeers przygotowali trzy różne zakończenia fabuły, także nasza przygoda z muszkieterami na jednym razie się nie kończy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Trzej Muszkieterowie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Trzej Muszkieterowie - recenzja gry
Trzej Muszkieterowie - recenzja gry

Recenzja 16 lutego 2006, 10:32

In plus zaliczyć za to można prosty, acz ciekawy projekt poziomów. Zastosowana technika sprawia wrażenie, jakby wszystko rozgrywało się na scenie teatru, po której walają się tekturowe elementy scenografii. Szkoda tylko, że zamiast obiecanych różnorodnych 200 obszarów przychodzi nam co chwilę mruczeć pod nosem „jak bym już tu był...”, kiedy co trzecią lokację stanowi niemal to samo wnętrze pałacu czy dopiero co przebiegnięte lochy. Każdemu poziomowi towarzyszy natomiast inna, zdecydowanie przyjemna dla ucha i odpowiednio dobrana muzyka. Choć w grze mniej zauważalna w przerywnikach filmowych świetnie komponuje się i podkreśla akcję. Tak więc w spokojnej wiosce wesoło przygrywają trąbki, a w nawiedzonym opactwie wyraźnie słychać nerwową grę fortepianu.