Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Terminator: Rampage (PC)

The Terminator: Rampage PC

The Terminator: Rampage to pierwszy, klasyczny FPS stworzony przez Bethesda Softworks, oparty o fabułę popularnej serii filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

Akcji | FPP | filmy | strzelanki

PC Windows
Okładka The Terminator: Rampage (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia1993

The Terminator: Rampage to pierwszy, klasyczny FPS stworzony przez Bethesda Softworks, oparty o fabułę popularnej serii filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Pod względem ogólnego wykonania grze blisko jest do prekursora gatunku, Wolfenstein 3D – znajdziemy tu więc jednopoziomowe plansze, zbudowane z klocków, bez odrobiny urozmaicenia w postaci krzywych ścian.

Program pozwala wcielić się nam w rolę wszechstronnie wyszkolonego komandosa, który zostaje cofnięty w czasie z roku 2024 do 1984. Naszym zadaniem jest zniszczyć jednostkę Meta-Node, która została wcześniej wysłana w przeszłość przez inteligentną maszynę Skynet, w celu opanowania sieci zabezpieczeń budynku firmy Cyberdyne i rozpoczęcia masowej produkcji cyborgów. Zanim to jednak nastąpi, nasz śmiałek musi przebrnąć przez 24 piętra wieżowca, niszcząc po drodze jego obronę, złożoną z robotów wszelkiej maści, włączając w to słynnych Terminatorów. Dużym plusem gry jest pokaźna liczba asortymentu, za pomocą którego anihilujemy przeciwników. Pistolet Beretta, Uzi, AK-47, M-16, SPAS-12, HK-95 i M-30 – wielbiciele broni powinni być wniebowzięci. Najmocniejszym narzędziem zagłady, jest już jednak futurystyczny wynalazek, noszący nazwę V-TEC PPC.

Rampage, który posłużył producentom jako poligon doświadczalny pod inne produkty z serii Terminator, nie zachwyca. Mimo archaicznego sposobu budowy poziomów, program ten ma porównywalne wymagania sprzętowe z Doom, który przecież jest zdecydowanie bardziej zaawansowany technicznie. Sytuacji nie ratuje duża ilość przeciwników, broni i mapa poziomu, pokazująca cały czas naszą lokację w prawym, dolnym rogu ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 6.8 / 10 na podstawie 45 ocen czytelników.

Gry podobne do The Terminator: Rampage

Wymagania wiekowe The Terminator: Rampage

16+

Wymagania sprzętowe The Terminator: Rampage

PC Windows

Rekomendowane: 486 SX, 4 MB RAM