Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Spirit of the Samurai (PC)
OkładkaThe Spirit of the Samurai (PC)

The Spirit of the Samurai PC

The Spirit of the Samurai jest przygodową grą akcji w klimatach feudalnej Japonii, w której kontrolujemy trzy różne postacie – samuraja, ducha oraz kota. Produkcja została opracowana przez studio Digital Mind.

Akcji | fantasy | platformówki | metroidvania | crowdfunding | indie | 2.5D | side-scroll | mitologia japońska | samuraje | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Spirit of the Samurai Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Digital Mind wydawca: Digital Mind Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Spirit of the Samurai to dwuwymiarowa, przygodowa gra akcji należąca do podgatunku metroidvania. Akcja tej produkcji rozgrywa się w feudalnej Japonii, a gracz wciela się w trzy różne postacie. Produkcja została opracowana i wydana przez niezależne studio Digital Mind. Pieniądze na ten tytuł zebrano dzięki kampanii crowdfundingowej.

Fabuła

The Spirit of the Samurai opowiada historię osadzoną w fantastycznej wersji feudalnej Japonii. Głównym bohaterem gry jest pewien samuraj, który stara się odzyskać swoje ciało i zniszczyć pradawne zło. W wędrówce wojownikowi towarzyszy jego kot oraz napotkany duch (tzw. kodama). Tytuł kładzie nacisk na przedstawianie swojej opowieści w mocno filmowy sposób (efekt jest osiągany m.in. przez animowane sceny).

Mechanika

W The Spirit of the Samurai akcję obserwujemy z boku (tzw. widok side-scrollowy). W toku rozgrywki gracz kontroluje trzy odmienne postacie: samuraja, ducha oraz kota.

Gra została zrealizowana w konwencji metroidvania – zabawa polega tu na eksplorowaniu nieliniowych poziomów (jest to szereg odmiennych lokacji połączonych w jedną mapę), walce z wrogami oraz odkrywaniu opowieści przygotowanej przez twórców. W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy nowy sprzęt, rozwijamy postacie i odblokowujemy nowe zdolności (w przypadku ducha mamy również dostęp do nadnaturalnych mocy), które często pozwalają wejść do wcześniej niedostępnych miejsc.

W produkcji można znaleźć zręcznościowy system walki, który pozwala łączyć ataki w niebezpieczne kombinacje. Mamy też możliwość wykorzystywania zdolności specjalnych. Kluczową rolę odgrywa też zaawansowany system AI – twórcy zadbali o to, by każdy przeciwnik zachowywał się i walczył nieco inaczej.

Tryby gry

W The Spirit of the Samurai możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Gra The Spirit of the Samurai posiada bardzo ładną oprawę graficzną. Choć rozgrywka tej produkcji toczy się w dwóch wymiarach, to grafika jest w pełni trójwymiarowa. Zarówno przygotowane przez twórców lokacje, jak i postacie, robią doskonałe wrażenie i są świetnie animowane (co nie powinno zaskakiwać – Digital Mind jest studiem, które w przeszłości zajmowało się animacją 3D). Całość jest przesiąknięta urokliwym klimatem.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Spirit of the Samurai: 16+