Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PCXONE
Okładka The Sojourn (PS4)

The Sojourn

Pierwszoosobowa gra logiczna, w której trafiamy do tytułowej krainy; przemierzając równoległe wymiary ciemności oraz światła, rozwiązujemy zagadki środowiskowe i stopniowo poznajemy kolejne tajemnice, jakie kryje przed nami malowniczy świat The Sojourn.

Logiczne | FPP | fantasy | elementy przygodowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka The Sojourn (PS4)

producent: Shifting Tides

data premiery gry:

2019

PC PS4 XONE

The Sojourn to gra logiczna opracowana przez niezależne studio Shifting Tides. Produkcja, która w założeniach ma zachęcić gracza do rozważań na temat natury rzeczywistości, została wydana przez firmę Iceberg Interactive, działającą na rynku od 2009 roku.

Fabuła

W The Sojourn trafiamy na malowniczą wyspę ulokowaną w tytułowej krainie. Ów świat, choć piękny, kryje wiele tajemnic; w trakcie rozgrywki musimy poznać jego sekrety, przemierzając równoległe wymiary światła i ciemności.

Mechanika

W The Sojourn akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Na przestrzeni czterech rozdziałów opowieści zajmujemy się eksploracją i rozwiązywaniem zróżnicowanych zagadek środowiskowych, najczęściej opierających się na manipulacji elementami otoczenia. W ten sposób popychamy akcję do przodu, poznając kolejne elementy fabularnej układanki.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry The Sojourn prezentuje wysoką jakość; utrzymano ją w barwnej, lekko kreskówkowej stylistyce. Na potrzeby gry skomponowano klimatyczny soundtrack odgrywający dużą rolę w budowaniu atmosfery.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Sojourn

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
XONE