Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims 2: University (PC)

The Sims 2: Na Studiach PC

The Sims 2: University

Pierwszy dodatek do drugiej odsłony bestsellerowego cyklu symulującego życie wirtualnych postaci. The Sims 2: Na Studiach pozwala Simom odebrać wyższe wykształcenie i zasmakować życia akademickiego.

To jest dodatek do gry The Sims 2.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

PC Windows
Okładka The Sims 2: University (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1marca2005

11marca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sims 2: University to pierwszy z linii dodatków, dedykowanych drugiej części bestsellerowego cyklu gier autorstwa developerów ze znanej firmy Maxis (naturalnie pełna wersja produktu bazowego jest wymagana do uruchomienia rozszerzenia). Zgodnie z tytułem, sztandarową dla rzeczonej serii symulację życia ludzkiego wprowadzono w wymiar akademicki na podstawie realiów rodem ze Stanów Zjednoczonych. Posyłamy więc naszych wirtualnych podopiecznych do college'u, aby zdobywali tam wiedzę, powiększali swój krąg znajomych i oczywiście uczestniczyli w hucznych imprezach.

Przed bohaterami rozgrywki otworem staje jedenaście kierunków i cztery ścieżki kariery zawodowej po ich ukończeniu. Naturalnie nie brakuje zupełnie nowych rodzajów interakcji socjalnych oraz nigdzie nie pokazywanych dotąd postaci, lokacji (m.in. kawiarnie, sale gimnastyczne, boiska futbolowe i pływalnie), przedmiotów etc. Poruszona została również kwestia finansów studenta, a zatem pieniędzy jest zazwyczaj za mało i w kontekście podreperowania budżetu pojawiają się np. rozmaite propozycje pracy na pół etatu lub szanse wejścia w jakiś „ciemny” interes (drukowanie fałszywych banknotów itp.). Rzecz jasna ostateczny cel zabawy stanowi osiągnięcie najwyższego statusu społecznego w uniwersyteckim kampusie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2581 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89 PLN

Klasyfikacja PEGI The Sims 2: Na Studiach

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims 2: Na Studiach

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
The Sims 2: Na Studiach - recenzja gry
The Sims 2: Na Studiach - recenzja gry

Recenzja 18 maja 2005, 09:36

Przedmiotem specjalnym, który otrzymujemy w pierwszym przypadku (biolog) jest tajemnicza roślina, charakteryzująca się właściwościami wysysania z Simów energii życiowej i ich umiejętności. Wypicie soku z takowego zielska sprawia, że prowadzona przez nas postać przejmuje właściwości ofiary. Jako spec od showbiznesu dostajemy możliwość przeprowadzania operacji plastycznych, których efekty końcowe nieraz okazują się być baaardzo zaskakujące. Artysta obdarzony zostaje aparatem fotograficznym umożliwiającym uwiecznianie scenek z życia Simów. Jak można było się spodziewać, największą furorę robi przedmiot specjalny gościa od „zjawisk”. Jest to pewne niewielkie urządzenie umożliwiające wezwanie Mrocznego Kosiarza; ten jest w stanie przywrócić do życia zmarłego Sima. Warunkiem pełnego powodzenia akcji jest złożenie stosownej oferty finansowej. Wic polega na tym, że jeśli kwota jest za niska, nasz nekromanta odstawia fuszerkę, efektem której zmarły Sim co prawda powraca do świata żywych, ale jako zombie. Starego, dobrze znanego Sima zastępuje nam w tym momencie nieruchawa postać pozbawiona chociażby naturalnych potrzeb fizjologicznych. Powyższe przykłady skłaniają do wniosku, że podobnie, jak miało to miejsce w przeszłości, przedmioty specjalne nie tylko urozmaicają rozgrywkę, ale w pewnych przypadkach wręcz wprowadzają do tejże zupełnie nową jakość!