Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCGCNPS2GBA
Okładka The Polar Express (PC)

The Polar Express

The Polar Express to gra z gatunku action/adventure, którą w całości oparto na opublikowanym w listopadzie 2004 roku filmie animowanym pod tym samym tytułem.

Zręcznościowe | filmy

Okładka The Polar Express (PC)

data premiery gry:

1lis2004

GBA

2lis2004

PS2 GCN

3lis2004

PC

Chris van Allsburg to uznany autor bestsellerowych powieści, przeznaczonych dla młodszych czytelników. O dużym potencjale tego pisarza, najlepiej świadczy fakt, że kilka adaptacji jego książek znalazło się już, bądź wkrótce trafi na kinowe ekrany. Wystarczy przypomnieć takie tytuły jak „Jumanji”, „Zathura” czy właśnie „The Polar Express”, aby mieć pełen pogląd co do możliwości van Allsburga.

The Polar Express to gra z gatunku action/adventure, którą w całości oparto na opublikowanym w listopadzie 2004 roku filmie animowanym pod tym samym tytułem. Obraz wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa („Powrót do Przyszłości”, „Forrest Gump”) opowiada historię chłopca, który traci wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W noc wigilijną dostaje on niepowtarzalną okazję przejażdżki fantastycznym pociągiem, który zabierze go aż na biegun północy, do siedziby rozdającego prezenty, sympatycznego staruszka. Oczywiście po drodze spotka go wiele zapierających dech w piersiach przygód, pozna też kilka unikalnych pod każdym względem postaci.

Gra silnie nawiązuje do wydarzeń z filmu i pozwoli Ci przeżyć praktycznie to samo, tyle, że na ekranie komputera. Będziesz więc mieć okazję poznać osobiście Dziewczynkę, która wie wszystko, Elfów, Samotnego Chłopca czy Hobo. Oprócz tego weźmiesz udział w sporej ilości zadań logicznych oraz zręcznościowych, np. poszukiwaniu zgubionych prezentów. Program posiada także całkiem pokaźną liczbę zagadek charakterystycznych dla przygodówek, ale nie są one specjalnie trudne, zwłaszcza jeśli oglądało się film.

The Polar Express charakteryzuje się ponadto wyśmienitą oprawą wizualną, w całości opartą o trójwymiarowy silnik graficzny. Gracz nie tylko będzie mógł swobodnie przechadzać się po kilometrowej długości pociągu, ale także zwiedzać inne lokacje, np. wykonany z olbrzymim rozmachem biegun północny. O dźwiękowej jakości produktu, w dużej mierze zadbali Ci sami aktorzy, którzy podkładali głos w filmie, m.in. Tom Hanks.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Polar Express

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Polar Express

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: kamera EyeToy

Pierwsze spojrzenie na świąteczną produkcję - The Polar Express
Pierwsze spojrzenie na świąteczną produkcję - The Polar Express

wiadomość16 października 2004

Chris van Allsburg to autor bestsellerowych powieści dla młodszych czytelników, spod którego pióra wyszły takie tytuły jak: „Jumanji”, „Zathura” i „The Polar Express”. The Polar Express to gra z gatunku action/adventure, która została oparta na filmie animowanym pod tym samym tytułem, a który trafi do polskich kin jeszcze w tegorocznym okresie świątecznym pod nazwą „Ekspres Polarny”.

Zaanonsowano The Polar Express, będącą komputerową adaptacją filmu animowanego pod tym samym tytułem
Zaanonsowano The Polar Express, będącą komputerową adaptacją filmu animowanego pod tym samym tytułem

wiadomość20 maja 2004

The Polar Express to gra z gatunku action/adventure, w całości oparta na filmie animowanym pod tym samym tytułem, który w kinach zadebiutuje pod koniec listopada. Obraz wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa („Powrót do Przyszłości”, „Forrest Gump”) opowiada historię chłopca, który traci wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W noc wigilijną dostaje on niepowtarzalną okazję przejażdżki fantastycznym pociągiem, który zabierze go aż na biegun północy, do siedziby rozdającego prezenty, sympatycznego staruszka. Oczywiście po drodze spotka go wiele zapierających dech w piersiach przygód, pozna też kilka unikalnych pod każdym względem postaci.

PC
GBA
PS2
GCN