Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Painscreek Killings (PC)

The Painscreek Killings PC

The Painscreek Killings to pierwszoosobowa gra przygodowo-detektywistyczna, w której wcielamy się w dziennikarkę Janet i badamy dawną, niewyjaśnioną sprawę morderstwa żony burmistrza tytułowego miasteczka. Jest to debiutancki projekt niezależnego zespołu EQ Studios.

Przygodowe | FPP | detektywistyczne | indie | eksploracyjne

PC Windows
Okładka The Painscreek Killings (PC)

producent: EQ Studios

wydawca: EQ Studios

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27września2017

The Painscreek Killings to detektywistyczna przygodówka w konwencji FPP, którą stworzył niezależny amerykański zespół EQ Studios, założony przez trójkę deweloperów w 2006 roku.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym, tytułowym miasteczku, do którego przybywamy jako młoda, aspirująca dziennikarka śledcza, Janet Kelly, próbując znaleźć interesujący temat do napisania artykułu. W tym celu zwiedzamy wyludnioną mieścinę, jej okolicę oraz posiadłość, w której popełniono w połowie lat 90. XX wieku zbrodnię na Vivian Roberts, żonie burmistrza Painscreek – wszystko po to, by znaleźć nowe tropy dotyczące nie tylko niewyjaśnionego morderstwa sprzed lat, ale także innych mrocznych sekretów.

Mechanika

The Painscreek Killings jest połączeniem tzw. symulatora chodzenia (ang. walking sim) oraz klasycznej przygodowej gry detektywistycznej. Rozgrywka polega na eksploracji półotwartego świata, w którym mamy dostęp tylko do wybranych budynków, odnajdywaniu poszlak i dowodów związanych ze sprawą tajemniczego morderstwa oraz wyciąganiu odpowiednich wniosków, które przybliżą nas do rozwiązania największej zagadki: kto zabił Vivian Roberts?

Gra nie ułatwia zadania, ponieważ śledztwo w The Painscreek Killings przypomina to z prawdziwego życia, a co za tym idzie polega głównie na obserwacji i dedukcji. Nie sugeruje, w jakim kierunku się udać, ani nie podpowiada, gdzie należy szukać tropów i co może być przydatne, by połączyć fakty – to, jakie wskazówki odnajdziemy, zależy od naszej detektywistycznej pracy i pieczołowitości, z jaką do niej podchodzimy. Musimy czytać znalezione dokumenty, robić zdjęcia kluczowym dla sprawy dowodom, a twórcy zalecają nawet ręczne sporządzanie notatek, które pomogą usystematyzować fakty.

Kwestie techniczne

Tytuł został opracowany na silniku Unity i oferuje przyzwoitą oprawę audiowizualną. Klimatyczna grafika, nastrojowa muzyka oraz dźwięki otoczenia potęgują niepokojące wrażenie przebywania w opustoszałym miasteczku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do The Painscreek Killings

Wymagania wiekowe The Painscreek Killings

12+

Wymagania sprzętowe The Painscreek Killings

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2500 3,3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 770, 11 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-2120 3,3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 745, 11 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit