Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOSWP
Okładka The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan (AND)
OkładkaThe Myth Seekers: The Legacy of Vulcan (AND)

The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan

Myth Seekers: Legenda Wulkana

Gra przygodowa typu hidden objects, wydana przez specjalizującą się w tym gatunku firmę Artifex Mundi (deweloperem produkcji jest studio Sunward Games). Fabuła The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan toczy się we Włoszech pod koniec 1920 roku.

Przygodowe | ukryte przedmioty | mitologia | elementy przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan Premiera

26lip2017

AND

8sie2017

WP

9sie2017

iOS

10sie2017

PC

W portfolio wydawniczym firmy Artifex Mundi znakomitą większość stanowią produkcje typu HOPA. The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan, czyli dzieło studia Sunward Games, nie jest tutaj wyjątkiem. Produkcja trafiła na wiele platform, w tym na PC, AND itd..

Fabuła

Akcja gry The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan toczy się we Włoszech pod koniec 1920 roku. Główną bohaterką jest Amelia, czyli ekspertka od mitologii rzymskiej pracująca dla tytułowej agencji. Protagonistka bierze na swoje barki przeprowadzenie śledztwa, którego celem jest odnalezienie starożytnego artefaktu o potężnej mocy, zwanego Młotem Wulkana. Sprawę komplikuje fakt, że tropem tego zabytku podążają również mroczne siły – antyczne bóstwa, które przy pomocy mitycznego narzędzia mogą sprowadzić na świat katastrofę na wzór tej, jaka przed wiekami spotkała Pompeje.

Mechanika

Zabawa w wydanym na platformę PC, AND itd. The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan opiera się na schemacie klasycznym dla gatunku. W toku przygody trafiamy do dwudziestu ośmiu lokacji, gdzie czekają nie tylko rozmaite minigry, lecz przede wszystkim niemal czterdzieści zagadek polegających na poszukiwaniu postaci, przedmiotów lub obiektów sprytnie zakamuflowanych na pełnych detali planszach. W trakcie rozgrywki gracz poznaje także szesnaście postaci z rzymskiego panteonu, na czele z Wulkanem – boskim kowalem.

Kwestie techniczne

Niezależnie od platformy oprawa graficzna gry The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan prezentuje wysoką jakość – mowa przede wszystkim o malowniczych lokacjach przygotowanych z dbałością o detale oraz o animowanych przerywnikach filmowych, dzięki którym poznajemy kolejne fragmenty fabuły.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan: 12+

PC
iOS
AND
WP