Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Mummy: The Animated Series (PC)

Mumia PC

The Mummy: The Animated Series

Mumia to przygodowa gra akcji na motywach popularnego serialu animowanego. Fabuła koncentruje się wokół perypetii rodziny O'Connellów, która próbuje powstrzymać złowrogiego Imhotepa, pragnącego zdobyć fragmenty świętego talizmanu o wielkiej mocy.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Mummy: The Animated Series (PC)

producent: Asobo Studio

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28stycznia2005

28kwietnia2005

pudełko PL

The Mummy: The Animated Series (pol. Mumia) to w pełni trójwymiarowa, zręcznościowa gra akcji z licznymi elementami przygodowymi. Docelowo, całość przeznaczona jest dla najmłodszych graczy (od 7 do 14 roku życia).

Fabuła programu przenosi nas w lata trzydzieste XX wieku i skupia się wokół rodziny O’Connellów: odważnego podróżnika Ricka, jego żony Evy i syna Alexa (w tego ostatniego wcielają się osoby siedzące przed monitorami komputerów). W czasie wyprawy do Egiptu, Alex odkrywa, że złowrogi Imhotep planuje przejąć kontrole nad światem za pomocą trzech fragmentów świętego Talizmanu, który daje swojemu posiadaczowi ponadludzkie moce. Chłopiec postanawia za wszelką cenę powstrzymać Imhotepa, zaś aby tego dokonać musi wcześniej samodzielnie zgromadzić wszystkie części Talizmanu.

Pomyślne ukończenie przygody wiąże się zarówno z koniecznością wygrywania licznych pojedynków z silnymi wysłannikami Imhotepa, rozwiązywaniem szeregu zagadek czy łamigłówek, jak i jazdą na egzotycznych zwierzętach (np. na słoniu czy wielbłądzie). W czasie rozgrywki grający odwiedza takie lokacje jak między innymi świątynia Hamunaptra, zakazana forteca w Chinach, a nawet wybrane miejscówki w Peru i Stanach Zjednoczonych (w sumie osiem rozległych poziomów). W rywalizacji pomaga magiczna bransoletka (Manacle of Osiris), dzięki której Alex może korzystać z niesamowitych mocy: ognia, lodu, elektryczności, tarczy, widzenia oraz telekinezy (wybrane moce mogą być z powodzeniem łączone, na przykład zamrożonego przeciwnika można rzucić przy użyciu telekinezy na innego oponenta). W najtrudniejszych momentach rodzice Alexa udzielają mu oczywiście cennych rad oraz wskazówek.

Akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej (zza pleców prowadzonego bohatera), chociaż w niektórych sytuacjach można również skorzystać z widoku pierwszoosobowego („z oczu” kierowanego herosa). Modele występujących w grze postaci czy samo otoczenie prezentują dość dobry poziom wykonania, w oczy rzuca się też charakterystyczna, bajkowa kolorystyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Mumia

Klasyfikacja PEGI Mumia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mumia

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1GHz, Windows Win98/Me/2K/XP, 128 MB, 800 MB wolnego miejsca na dysku, 6x CDROM/DVD, karta graficzna: Geforce 3 lub podobnej klasy kompatybilna z DirectX 9.0