Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka The Misadventures of Tron Bonne (PS1)

The Misadventures of Tron Bonne PS1

Spin-off cyklu Mega Man Legends, w którym wcielamy się w tytułową Tron Bonne. Zadaniem protagonistki jest zebranie pieniędzy potrzebnych na zapłacenie okupu i uwolnienie jej braci, którzy zostali porwani przez złowrogiego Mr. Loatha.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | elementy logiczne | elementy przygodowe | przygodowe gry akcji

Sony PlayStation 1
Okładka The Misadventures of Tron Bonne (PS1)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

22lipca1999

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Misadventures of Tron Bonne jest spin-offem cyklu Mega Man Legends, opracowanym przez firmę Capcom. Produkcja, nad którą czuwał twórca serii Mega Man, czyli Keiji Inafune, pojawiła się na platformie PS1.

Fabuła

W The Misadventures of Tron Bonne gracze wcielają się w tytułową Tron Bonne, której bracia padli ofiarą porwania ze strony Mr. Loatha żądającego za nich gigantycznego okupu. Bohaterce nie pozostaje więc nic innego, jak zdobyć pieniądze i uratować nieszczęśników.

Mechanika

Sednem rozgrywki w wydanym na platformie PS1 The Misadventures of Tron Bonne jest podejmowanie się rozmaitych zadań. Bohaterka nie jest przy tym skazana na samotną przeprawę. Do jej dyspozycji oddano wielkiego robota Gustaffa potrafiącego przenosić ciężkie i duże obiekty; poza tym Tron może skorzystać z pomocy Servbotów, czyli niewielkich maszyn obdarzonych własną osobowością oraz indywidualnymi zdolnościami, którym wskazujemy określone cele – w ten sposób pomagają one protagonistce w plądrowaniu odwiedzanych przez nią lokacji, neutralizacji pułapek czy eliminacji przeciwników. Statystyki Servbotów możemy podnosić, zabierając je na misje (co poprawia ich inteligencję), a także poddając je treningowi (co z kolei wpływa na ich szybkość oraz siłę ataku) lub torturom (jeśli się rozleniwią), co przedstawiono w formie minigier; w ten sposób odblokowujemy również ich ukryte talenty.

W trakcie zabawy wykonujemy misje polegające na przestawianiu skrzyń w porcie (budzące skojarzenia z grami logicznymi), podczas których akcja jest ukazana z kamery zawieszonej nad Gustaffem; zajmujemy się plądrowaniem podziemi, mając do dyspozycji jedynie oddane Servboty i obserwując wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby (FPP); a także eksplorujemy pełne niebezpieczeństw ruiny Nakkai, rabujemy banki oraz pracujemy na farmie Sart, kiedy to akcja jest prezentowana z kamery zawieszonej za plecami Gustaffa (TPP).

Kwestie techniczne

Podobnie jak Mega Man Legends, The Misadventures of Tron Bonne posiada trójwymiarową grafikę; utrzymane w ponurej kolorystyce ruiny Nakkai i podziemia kontrastują z mieniącymi się feerią barw poziomami zlokalizowanymi na powierzchni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Misadventures of Tron Bonne

Wymagania wiekowe The Misadventures of Tron Bonne

odpowiednia dla każdego wieku