Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPC
Okładka The Manhole: Masterpiece Edition (iOS)

The Manhole: Masterpiece Edition

Odświeżona wersja debiutanckiej gry przygodowej studia Cyan Worlds. Wcielamy się w dzieciaka, który po otwarciu tytułowego włazu odnajduje magiczną łodygę, prowadzącą do fantastycznych światów.

Przygodowe | point-and-click | dla dzieci | reedycje/remastery/remaki

Okładka The Manhole: Masterpiece Edition (iOS)

producent: Cyan Inc.

wydawca: Cyan Inc.

Strona oficjalna

data premiery gry:

10gru2009

PC

4sie2010

iOS

The Manhole: Masterpiece Edition to wydana na platformie PC i iOS odświeżona wersja klasycznej gry przygodowej The Manhole, będącej debiutancką produkcją studia Cyan Worlds, znanego głównie za sprawą kultowego cyklu Myst. Oryginalna, czarno-biała wersja gry ukazała się w 1988 roku na komputerach Macintosh, zaś rok później – już w kolorze – trafiła na komputery PC z systemem MS-DOS. W 1994 roku nakładem firmy Broderbund Software ukazała się ulepszona wersja The Manhole: CD-ROM Masterpiece Edition, którą po kilkunastu latach ponownie odświeżono, z myślą o popularnych platformach dystrybucji cyfrowej, takich jak Steam czy GOG.com, a także urządzeniach mobilnych.

Fabuła

W grze The Manhole wcielamy się w postać dziecka, które po otwarciu tytułowego włazu odkrywa magiczną łodygę fasoli, prowadzącą do fantastycznych światów. Podczas zabawy eksploruje ono kolejne lokacje, napotykając bohaterów zaczerpniętych z bajek (np. Alicji w Krainie Czarów).

Mechanika

The Manhole jest przeznaczoną dla młodszych odbiorców, prostą przygodówką point-and-click o charakterze edukacyjnym. Rozgrywka nie ma tu określonego celu, więc gry nie da się ukończyć, ani w niej zginąć. Sedno zabawy stanowi eksploracja oraz wchodzenie w interakcje z napotykanymi postaciami. Od początku dostępny jest cały świat gry, po którym poruszamy się, kliknąwszy myszą w wybranym kierunku. W każdej z lokacji czeka zaś na nas cała masa ukrytych animacji oraz dźwięków, wywoływanych poprzez kliknięcie wybranego obiektu, a także pouczające konwersacje z nad wyraz wykształconymi zwierzakami, takimi jak Pan Królik czy Pan Smok.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwotną wersją gry The Manhole, wydana na platformie PC i iOS Masterpiece Edition odznacza się przede wszystkim podrasowaną oprawą audiowizualną. W grze zwiększono paletę kolorów, dodano mówione kwestie dialogowe oraz muzykę i efekty dźwiękowe. Wciąż pozostaje to jednak produkcja retro, przypominająca klasyczną przygodówkę z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do The Manhole: Masterpiece Edition

Wymagania wiekowe The Manhole: Masterpiece Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Manhole: Masterpiece Edition

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 60 MHz, 256 MB RAM, 270 MB HDD, Windows XP/Vista/7

PC
iOS