Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Lost Cases of Sherlock Holmes (PC)

The Lost Cases of Sherlock Holmes PC

The Lost Cases of Sherlock Holmes jest przeznaczoną dla masowego odbiorcy grą detektywistyczną, która jak sama nazwa wskazuje, odwołuje się do najbardziej znanego w tym fachu bohatera literackiego.

Przygodowe | książki | detektywistyczne | elementy logiczne | Sherlock Holmes | XIX wiek

PC Windows
Okładka The Lost Cases of Sherlock Holmes (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5czerwca2008

The Lost Cases of Sherlock Holmes jest przeznaczoną dla masowego odbiorcy grą detektywistyczną, która jak sama nazwa wskazuje, odwołuje się do najbardziej znanego w tym fachu bohatera literackiego. Pozycja została stworzona przez firmę Legacy Interactive, specjalizującą się w casualowych produkcjach różnych gatunków.

W swych założeniach tytuł przypomina bardzo okrojoną przygodówkę. Tak więc, mamy tu łącznie szesnaście różnych spraw, do których zaliczymy zabójstwa, kradzieże, fałszerstwa i inne tego typu incydenty, będące chlebem powszednim dla detektywów. Naszym zadaniem jest przeprowadzanie śledztw, znajdowanie dowodów i pomyślne rozwiązywanie każdej zagadki. Nim jednak tego dokonamy, musimy odszukać wiele skrzętnie ukrytych obiektów oraz wziąć udział w ponad setce nieskomplikowanych, logicznych mini-gier - puzzli, anagramów, kryptogramów i tym podobnych łamigłówek. To właśnie za ich pomocą przedstawione zostały takie elementy dochodzenia, jak wybór podejrzanych (przypominający popularne sudoku), czy badanie miejsc zbrodni (oparte na zauważaniu różnic pomiędzy dwoma obrazkami). Żeby jednak zbyt prosto nie było, na wykonanie zadań wyznaczony został pewien limit czasowy.

Dzieło jest pierwszą grą komputerową, powstałą na oficjalnej licencji Conana Doyle'a, autora książkowego Sherlocka Holmesa. Dzięki temu zwiedzamy tu ponad czterdzieści historycznych lokacji, rozrzuconych po całym Londynie. Spotykamy także ponad sto dobrze znanych postaci. Rozgrywka w The Lost Cases of Sherlock Holmes przedstawiona jest za pomocą ręcznie rysowanych dwuwymiarowych plansz. Sterowanie odbywa się w całości za pomocą myszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do The Lost Cases of Sherlock Holmes

Klasyfikacja PEGI The Lost Cases of Sherlock Holmes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Lost Cases of Sherlock Holmes

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza), Windows 98/Me/2000/XP