Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle (PC)
OkładkaThe Last Crown: Haunting of Hallowed Isle (PC)

The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle PC

The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle to gra przygodowa z interfejsem point-n-click, w której wcielamy się w wyposażonych w masę nowoczesnych gadżetów łowców duchów. Całość opracowało niezależne studio Darkling Room pod wodzą Jonathana Boakesa.

Przygodowe | point-and-click | horror | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle Premiera PC

31października2013

producent: Darkling Room wydawca: Iceberg Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle

Amnesia: Mroczny Obłęd

Asylum

Bracken Tor: The Time of Tooth and Claw

The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle to przygodówka utrzymana w klimatach horroru, będąca kontynuacją gry The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure z 2008 roku. Fabułę i zagadki stworzył Jonathan Boakes, czyli autor pierwowzoru i serii Dark Fall.

Fabuła gry opowiada o kolejnym śledztwie Nigela Danversa i Lucy Reubans, czyli znanych z poprzedniej części badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. Prowadząc nowe dochodzenie duet udaje się na tytułową wyspę, zlokalizowaną niedaleko nadbrzeżnego miasta Saxton. Bohaterowie szybko odkrywają, że miejsce to jest nawiedzane przez stare duchy, które zazdrośnie strzegą swoich tajemnic. Nigel i Lucy będą musieli wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odkryć prawdę o zjawach zamieszkujących Hallowed Isle.

Podobnie jak część pierwsza, gra jest klasyczną przygodówką z interfejsem point-n-click. Zabawa polega więc głównie na dokładnym zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Autorzy zadbali o ciekawe i logiczne łamigłówki, podczas których często wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt współczesnych łowców duchów, taki jak m.in. detektor pola EMF czy rejestrator dźwięków EVP, służący do nagrywania głosów zmarłych.

Grafika The Last Crown: Haunting of Hallowed łączy pełne detali renderowane tła z trójwymiarowymi postaciami. Oprawa wizualna jest w większości czarno-biała, a kolor jest wykorzystywany sporadycznie do podkreślenia ważnych miejsc oraz wydarzeń.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle: 12+

The Last Crown: Haunting of Hallowed Isle Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 Ultra lub lepsza)
  • Windows XP(SP2)/Vista/7