Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOX
Okładka The King of Fighters 02/03 (PS2)
OkładkaThe King of Fighters 02/03 (PS2)

The King of Fighters 02/03

Zestaw, w skład którego wchodzą dwie gry - The King of Fighters 2002 oraz The King of Fighters 2003. Każdy z tych tytułów oferuje kilkadziesiąt grywalnych postaci oraz wyjątkowo szeroki wachlarz możliwych uderzeń.

Akcji | 2D | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The King of Fighters 02/03 Premiera

anulowana

XBOX

8lut2005

PS2

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Gry podobne do The King of Fighters 02/03

Guilty Gear X2

Marvel vs. Capcom 2

Street Fighter Alpha Anthology

King of Fighters 02/03 to dość nietypowy zestaw, który powinien przypaść do gustu miłośnikom klasycznych bijatyk. Seria Kings of Fighters cieszyła się ogromną popularnością szczególnie w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy też ukazało się najwięcej godnych uwagi gier. Opisywany produkt zawiera w sobie dwa tytuły, które początkowo powstały wyłącznie z myślą o bywalcach salonów gier - The King of Fighters 2002 oraz The King of Fighters 2003. Warto jednocześnie dodać, iż mamy tu do czynienia z dość wiernymi konwersjami, w których nie poczyniono wielkich zmian.

The King of Fighters 2002 pod wieloma względami przypomina swoich poprzedników. Mamy tu bowiem do czynienia z dwuwymiarową bijatyką, w znacznym stopniu wzorowaną na Street Fighter. W omawianej grze zgromadzono najlepszych wojowników z kilku poprzednich gier z tej serii. W sumie może wybierać pomiędzy 44 grywalnymi postaciami. Ponadto w grze pojawia się trzynaście zespołów, a także pięciu ukrytych wojowników, których należy dopiero odblokować. Sterowanie postaciami jest wyjątkowo rozbudowane. Nie zabrakło również silnych i jednocześnie bardzo skomplikowanych ciosów, przygotowanych przede wszystkim z myślą o wyjadaczach gatunku.

The King of Fighters 2003 wprowadza kilka rewolucyjnych dla tej serii pomysłów. Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku trójwymiarowe areny, na których toczone są pojedynki. W sumie jest ich dziesięć. Jeśli zaś chodzi o wojowników, możemy wybierać pomiędzy 35 postaciami, a także jedenastoma zespołami. Podobnie jak w przypadku edycji 2002, nie zabrakło również ukrytych postaci (głównie bossów). Omawiana wersja oferuje także nowatorski system o nazwie Multi-Shift, dzięki któremu zawodnicy mogą zamieniać się w trakcie walk miejscami. Odbywa się to w błyskawiczny sposób. Wizualnie edycja 2003 wypada oczywiście znacznie lepiej, przy czym w dalszym ciągu mamy tu do czynienia z tytułem, który pod tym względem znacznie odstaje od tego co prezentują najlepsze trójwymiarowe bijatyki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe The King of Fighters 02/03: 12+

The King of Fighters 02/03 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
PS2
XBOX