Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBAPS2
Okładka The Incredible Hulk (GBA)
OkładkaThe Incredible Hulk (GBA)

The Incredible Hulk

The Incredible Hulk jest grą zręcznościową, w której przejmujemy kontrolę nad tytułową postacią, znaną z komiksów. Produkcja nawiązuje do filmu Hulk z 2003 roku, z Jennifer Connelly i Erikiem Bana w rolach głównych.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | 2D | Marvel Comics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Incredible Hulk Premiera

27maj2003

GBA

5cze2008

PS2

producent: Pocket Studios wydawca: Activision Blizzard

The Incredible Hulk to gra akcji, której bohaterem jest Hulk, komiksowa postać, wykreowana przez Stana Lee. Dzieło firmy SEGA fabularnie nawiązuje do kinowej produkcji z 2008 roku o tym samym tytule.

Bruce Banner, geniusz w dziedzinie genetyki, pod wpływem nagromadzonych, negatywnych emocji zamienia się w ogromne, zielone monstrum, posiadające wielką siłę. Postanawia znaleźć lekarstwo na swoją nietypową przypadłość, jednak misterny trud poszukiwań może zostać łatwo zaprzepaszczony. Generał Ross ma bowiem wobec Hulka pewne plany militarne. Nie tylko on zresztą chce wykorzystać zielonoskórego siłacza do swoich celów.

Czeka nas zatem długa i mordercza walka z licznymi przeciwnikami na ulicach Nowego Jorku. Gra jest w pewien sposób niezależna od kinowej wersji, gdyż została wzbogacona o kilka nieznanych z wielkiego ekranu wątków, a także o postaci, występujące tylko w komiksowych przygodach Hulka.

The Incredible Hulk składa się głównie ze scen walki z wrogami, które uatrakcyjnia możliwość całkowitej destrukcji otoczenia. Dodatkowo, wszystko, co zostanie przez nas zniszczone, możemy wykorzystać także do atakowania przeciwników – m.in. fragmenty budynków czy lampy uliczne. Furia, która wywołuje w naszym bohaterze nadludzką moc, może być przez nas kontrolowana. Dzięki stopniowemu panowaniu nad swoją siłą, uczymy się nowych, mocniejszych i skuteczniejszych ciosów. Zaimplementowano również mini-gry oraz zadania dodatkowe, ujawniające nowe zakamarki wirtualnego miasta, a także bonusowych bohaterów.

Ogromny świat, przedstawiony w The Incredible Hulk, oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Podczas rozgrywki otaczają nas niezliczone drapacze chmur, tak charakterystyczne dla centrum Nowego Jorku. Całość wykonana jest z dbałością o wszelkie szczegóły – począwszy od otaczających nas budynków, poprzez bohaterów, na samochodach, hydrantach i innych elementach ulic skończywszy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Incredible Hulk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Incredible Hulk Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
GBA
PS2