Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GBA
Okładka The Incredible Hulk (PS2)

The Incredible Hulk

The Incredible Hulk to gra akcji, której bohaterem jest Hulk, komiksowa postać, wykreowana przez Stana Lee. Dzieło firmy SEGA fabularnie nawiązuje do kinowej produkcji z 2008 roku o tym samym tytule.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | 2D | Marvel Comics

Okładka The Incredible Hulk (PS2)

producent: Edge of Reality

wydawca: SEGA

wydawca PL: CDP

Pomoc techniczna

data premiery gry:

27maj2003

GBA

5cze2008

PS2

The Incredible Hulk to gra akcji, której bohaterem jest Hulk, komiksowa postać, wykreowana przez Stana Lee. Dzieło firmy SEGA fabularnie nawiązuje do kinowej produkcji z 2008 roku o tym samym tytule.

Bruce Banner, geniusz w dziedzinie genetyki, pod wpływem nagromadzonych, negatywnych emocji zamienia się w ogromne, zielone monstrum, posiadające wielką siłę. Postanawia znaleźć lekarstwo na swoją nietypową przypadłość, jednak misterny trud poszukiwań może zostać łatwo zaprzepaszczony. Generał Ross ma bowiem wobec Hulka pewne plany militarne. Nie tylko on zresztą chce wykorzystać zielonoskórego siłacza do swoich celów.

Czeka nas zatem długa i mordercza walka z licznymi przeciwnikami na ulicach Nowego Jorku. Gra jest w pewien sposób niezależna od kinowej wersji, gdyż została wzbogacona o kilka nieznanych z wielkiego ekranu wątków, a także o postaci, występujące tylko w komiksowych przygodach Hulka.

The Incredible Hulk składa się głównie ze scen walki z wrogami, które uatrakcyjnia możliwość całkowitej destrukcji otoczenia. Dodatkowo, wszystko, co zostanie przez nas zniszczone, możemy wykorzystać także do atakowania przeciwników – m.in. fragmenty budynków czy lampy uliczne. Furia, która wywołuje w naszym bohaterze nadludzką moc, może być przez nas kontrolowana. Dzięki stopniowemu panowaniu nad swoją siłą, uczymy się nowych, mocniejszych i skuteczniejszych ciosów. Zaimplementowano również mini-gry oraz zadania dodatkowe, ujawniające nowe zakamarki wirtualnego miasta, a także bonusowych bohaterów.

Ogromny świat, przedstawiony w The Incredible Hulk, oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Podczas rozgrywki otaczają nas niezliczone drapacze chmur, tak charakterystyczne dla centrum Nowego Jorku. Całość wykonana jest z dbałością o wszelkie szczegóły – począwszy od otaczających nas budynków, poprzez bohaterów, na samochodach, hydrantach i innych elementach ulic skończywszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7,7 / 10 na podstawie 39 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Incredible Hulk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Incredible Hulk

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Gwiazdorska obsada w grze The Incredible Hulk
Gwiazdorska obsada w grze The Incredible Hulk

wiadomość11 kwietnia 2008

Koncern Sega poinformował, że wszyscy aktorzy wcielający się w głównych bohaterów nadchodzącego thrillera akcji w reżyserii Louisa Leterriera partego na komiksie Stana Lee The Incredible Hulk zgodzili się użyczyć swoich głosów i podobizn do gry o tym samym tytule. Zobaczymy, więc i usłyszymy takie sławy jak Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth, Tim Blake Nelson czy William Hurt.

GBA
PS2