Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban (PSV)
OkładkaThe Idolmaster Must Songs - Ao-Ban (PSV)

The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban PSV

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, będąca spin-offem serii Taiko no Tatsujin. Gra oferuje w sumie czterdzieści piosenek napisanych z myślą o grach z cyklu Idolmaster, a także ich animowanej adaptacji. Zadaniem graczy jest wybijanie rytmu na wirtualnych bębnach taiko.

Zręcznościowe | 2D | manga i anime | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban Premiera PSV

10grudnia2015

Gry podobne do The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban

IA/VT Colorful

Taiko no Tatsujin: V Version

Hatsune Miku: Project DIVA X

The Idolmaster Must Songs – Ao-Ban (tyt. zapisywany także jako The Idolmaster Must Songs – Ao-Ban) to spin-off muzyczno-rytmicznej serii Taiko no Tatsujin, w którym bawimy się z piosenkami wyprodukowanym z myślą o grach spod szyldu The Idolmaster. Za stworzenie tytułu odpowiada japońska firma Bandai Namco. Produkcja została opublikowana równocześnie z grą The Idolmaster Must Songs – Aka-Ban i powstała, by uczcić dziesięciolecie istnienia marki The Idolmaster. Oba tytuły rożni jedynie lista dostępnych w nich utworów, gracze mogą więc przenosić pomiędzy nimi zachowane stany gry oraz trofea.

Mechanika

Model zabawy w The Idolmaster Must Songs – Ao-Ban nie odbiega od tego, który oferują niezliczone odsłony serii Taiko no Tatsujin. Naszym zadaniem jest wybijanie rytmu na bębnach taiko. Dokonujemy tego za pomocą zaledwie dwóch przycisków. W trakcie rozgrywki, ma kolorowym ekranie po prostej linii przesuwają się z prawej do lewej strony czerwone i niebieskie symbole bębna, sygnalizujące w jakim miejscu mamy uderzyć w instrument (czerwień – centrum, niebieski – brzegi). Tytuł oferuje cztery poziomy trudności, które zwiększają częstotliwość występowania symboli oraz wprowadzają dodatkowe wyzwania.

Poza standardową rozgrywką, polegająca na przechodzeniu kolejnych piosenek, produkcja oferuje także zupełnie nowe elementy zaczerpnięte z cyklu The Idolmaster. W trybie Live Stage gracze wcielając się w producenta muzycznego, który organizuje koncerty, zyskując punkty doświadczenia i pieniądze, zadowalające na zakup dodatkowych przedmiotów i akcesoriów.

Kwestie techniczne

The Idolmaster Must Songs – Ao-Ban korzysta z klasycznego stylu graficznego serii Taiko no Tatsujin. Gra posiada w sumie czterdzieści piosenek. Pochodzą one z konsolowych gier The Idolmaster 2 i The Idolmaster: One for All, mobilnych produkcji Shiny Festa oraz Dearly Stars, a także serialu i filmu animowanego The Idolmaster.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Idolmaster Must Songs - Ao-Ban: Odpowiednia dla każdego wieku.