Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePSV
Okładka IA/VT Colorful (PSV)
OkładkaIA/VT Colorful (PSV)

IA/VT Colorful PSV

Opracowana przez studio Marvelous AQL rytmiczno-muzyczna gra zręcznościowa.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

IA/VT Colorful Premiera PSV

30lipca2015

IA/VT Colorful na konsoli PS Vita to zręcznościowa gra rytmiczno-muzyczna, w której możemy odtworzyć piosenki stworzone przez japońskich muzyków, wykorzystujące w roli wokalistki vocaloid IA. Programy typu vocaloid to profesjonalne aplikacje muzyczne, pozwalające dodać do utworów wirtualny głos zbudowany na podstawie sampli śpiewu prawdziwych artystów. IA zadebiutowała w Japonii w 2012 roku i od tamtej pory zyskała sporą popularność wśród twórców. Za produkcję IA/VT Colorful odpowiada firma Marvelous AQL, która od lat wydaje niszowe tytuły, m.in jRPG. Producentem tytułu jest Kenichiro Takaki, twórca cyklu gier akcji Senran Kagura, który w 2014 stworzył jego muzyczny spin-off Senran Kagura: Bon Appetit.

Mechanika

Model rozgrywki w IA/VT Colorful przypomina nieco ten z serii Hatsune Miku: Project Diva. Gracze odblokowują stopniowo kolejne piosenki, przechodząc je na jednym z trzech poziomów trudności. Podczas zabawy wciskamy w odpowiednim momencie jeden z ośmiu przycisków konsoli. Oznaczające je ikony przemieszają się po linii, a naszym zadaniem jest wciśnięcie ich w momencie kiedy docierają do niewielkiego okręgu. Utwory zawierają także specjalne segmenty, w których można zdobyć dodatkowe punkty. W trakcie trwania piosenek w tle wyświetlany jest ich oryginalny teledysk opublikowany w sieci lub film przygotowany przez twórców tytułu, zawierający trójwymiarowy model piosenkarki.

Tryby gry

Poza standardowym trybem zabawy, IA/VT Colorful oferuje tryb misji/wyzwań, a także warianty zabawy, pozwalające rozegrać kilka utworów naraz oraz losowo wybraną piosenkę dnia. Gracze odblokowują także różnego rodzaju kostiumy oraz skórki dla bohaterki i dźwięki.

Kwestie techniczne

IA/VT Colorful posiada dopracowany i przejrzysty interfejs. Równie interesująco prezentują się stroje oraz trójwymiarowe elementy teledysków. Gra zawiera w sumie ponad sześćdziesiąt piosenek.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe IA/VT Colorful: Odpowiednia dla każdego wieku.