Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPCPS4
Okładka The Hero Trap (PSV)

The Hero Trap

The Hero Trap to niezależna gra typu dungeon crawler w realiach fantasy. Przemierzamy coraz głębsze poziomy podziemi, walcząc z potworami i szukając skarbów.

Zręcznościowe | fantasy | roguelike | 2D | dungeon-crawler | crowdfunding | indie | kooperacja

Okładka The Hero Trap (PSV)

producent: Smashworx

data premiery gry:

anulowana

PC PS4 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Hero Trap należy do gier z rodzaju dungeon crawler, czyli jest stosunkowo nieskomplikowaną zręcznościówką, polegającą na wyrąbywaniu sobie drogi przez podziemia w celu zdobycia skarbów. Mamy tu do czynienia z jednym z pierwszych dzieł niezależnego siedmioosobowego studia SMASHWORX, mającego siedzibę w Nowym Jorku.

Akcja gry koncentruje się wokół tajemniczego Labiryntu – kompleksu bezdennych, najeżonych śmiertelnymi niebezpieczeństwami podziemi, o których mówi się, że ukryto w nich to, czego każdy pragnie. W ten sposób do lochów trafiło wielu bohaterów, reprezentujących rozmaite klasy i mających przeróżne aspiracje, lecz wszyscy polegli. Sytuacja zmienia się, kiedy w Labiryncie pojawia się gracz, obdarzony niespotykaną zdolnością chwytania dusz martwych herosów i ich ożywiania.

Rozgrywkę w The Hero Trap ukazano z perspektywy lotu ptaka. Akcja jest dynamiczna, jednak wymaga nie tylko zręcznych palców, ale także zmysłu taktycznego. Nasz protagonista może bowiem w każdej chwili dysponować trzema duszami poległych bohaterów, przełączając się między nimi w locie – każda postać ma odmienny styl walki oraz jest obdarzona innymi cechami i zdolnościami, zatem kluczem do sukcesu jest nieustanne żonglowanie herosami, by dopasowywać się do zmieniającej się ciągle sytuacji na polu walki.

Co prawda wydarzenia mają miejsce w mrocznych i dość ciasnych lochach, lecz deweloper zadbał o urozmaicenie zabawy, implementując mechanizm losowego generowania lokacji. Na przejście czeka ponad 20 poziomów o systematycznie rosnącym stopniu trudności, wyrażającym się przede wszystkim coraz liczniejszymi i groźniejszymi przeciwnikami na naszej drodze. Jak przystało na grę tego typu, co jakiś czas przychodzi nam również zmierzyć się z potężnym bossem.

Co więcej, w toku przemierzania kolejnych sal i korytarzy zdobywamy złoto, które służy nam głównie do odblokowywania kolejnych postaci. Warto też wspomnieć o zdobywanych co jakiś czas przedmiotach, które wspomagają nas w wyprawie. Twórcy oddali do naszej dyspozycji wielu zróżnicowanych bohaterów – są wśród nich takie indywidua, jak Kunoichi (quasi-ninja), Ursa (morderczy niedźwiedź-zapaśnik), Pyro (walczące w imię miłości dziewczę z miotaczem płomieni) czy Mortimer (zakapturzony nekromanta).

The Hero Trap zostało obdarzone miłą dla oka, dwuwymiarową grafiką. Oprócz zabawy dla samotników, tytuł oferuje kooperacyjny tryb multiplayer dla trzech osób, w którym poszczególne postacie koegzystują w tym samym czasie, wyrąbując sobie drogę przez podziemia wspólnymi siłami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-3  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do The Hero Trap

Wymagania wiekowe The Hero Trap

12+

PC
PS4
PSV