Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Guardian of Darkness (PC)

The Guardian of Darkness PC

Produkt łączący w sobie elementy gry akcji, RPG-a oraz przygodówki. Wcielamy się w postać mnicha-egzorcysty, zajmując się rozwiązywaniem spraw śledczych o charakterze paranormalnym.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Guardian of Darkness (PC)

producent: Cryo Interactive

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca1999

The Guardian of Darkness to produkt łączący w sobie cechy gry akcji, RPG-a oraz wymagającej rozwiązywania łamigłówek przygodówki. Główna postać opisywanego tytułu to mężczyzna o imieniu Ekna. Bohater The Guardian of Darkness jest mnichem-egzorcystą, przydzielanym do rozwiązywania śledztw o charakterze paranormalnym. Ekna wykonuje zadania na zlecenie tajnej organizacji o nazwie The Gate, zajmującej się zwalczaniem zagrażających światu niebezpieczeństw. Zabawa cechuje się dużą liniowością rozgrywki, gdyż do celu zawsze prowadzi tylko jedna ścieżka.

Ekna do pokonywania napotykanych przeciwników oraz potworów wykorzystuje bogaty zestaw zaklęć, obejmujący około trzydziestu akcji. Czary podzielone zostały na dwie grupy. Pierwsza pozwala przyjąć głównemu bohaterowi postać medium. W tym przypadku Ekna może wejść w trans, przystąpić do egzorcyzmów czy poprosić o pomoc przyjaźnie nastawione dusze. Druga grupa to zaklęcia o charakterze ofensywnym. Atakujące głównego bohatera istoty likwiduje się między innymi korzystając z błyskawic, kul energii, a nawet wysysa z nich życiodajną siłę.

Początkowo główny bohater dysponuje jedynie kilkoma najprostszymi akcjami. Kolejne zaklęcia przekazywane są Eknie przez bardziej doświadczonego strażnika porządku – Williama Burnsta. Postać ta w trakcie rozgrywki udziela też wielu cennych wskazówek, dotyczących między innymi rodzaju akcji, które najbardziej przydałyby się w danej sytuacji. Ekna oprócz pokonywania potworów zajmuje się także szczegółową eksploracją okolicy. Zbieranie kluczy pozwala na odblokowanie dostępu do innych pomieszczeń, podobnie jak wykorzystanie napotykanych urządzeń. Niektóre zagadki wymagają też użycia określonych umiejętności.

Całość toczy się w trójwymiarowym otoczeniu, a główna postać obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Największy nacisk położono na animację zachowań głównego bohatera. Na uwagę zasługuje też jednak duże zróżnicowanie odwiedzanych lokacji. Sterowana postać odwiedza między innymi nawiedzone muzeum, zlokalizowane w Bostonie. W sumie do ukończenia jest dziesięć misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Guardian of Darkness

16+

Wymagania sprzętowe The Guardian of Darkness

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 64MB RAM, karta graficzna 16MB, Windows 95/98