Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka The Games: Summer Challenge (PC)

The Games: Summer Challenge PC

The Games: Summer Challenge to druga gra sportowa przygotowana przez studio MindSpan dla firmy Accolade, która oferuje kilka dyscyplin w ramach hipotetycznej olimpiady letniej.

Sportowe | olimpiady

PC Windows
Okładka The Games: Summer Challenge (PC)

producent: MindSpan

wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca1992

The Games: Summer Challenge to druga gra sportowa przygotowana przez studio MindSpan dla firmy Accolade, która oferuje kilka dyscyplin w ramach hipotetycznej olimpiady letniej.

W stosunku do poprzednika zmieniły się tylko konkurencje oraz stylizowana na miesiące letnie oprawa graficzna (co najlepiej widać po niemal identycznej ceremonii otwarcia igrzysk). Spośród licznego grona dyscyplin, autorzy zdecydowali się wybrać osiem (łucznictwo, kajakarstwo, bieg na 400 metrów przez płotki, jeździectwo, rzut oszczepem, skok o tyczce, skok wzwyż i kolarstwo), które można rozgrywać osobno lub kolejno w turnieju. Przed przystąpieniem do rozgrywek, gracz może stworzyć swoją postać, wpisując jej imię, wybierając jedną z czternastu narodowości (Polaków po raz kolejny nie przewidziano) oraz facjatę. Dzięki tej opcji, w zawodach może wziąć udział nawet dziesięciu graczy, którzy będą kolejno rozgrywali daną konkurencję. Jeśli nie dysponujemy taką ilością znajomych, pozostałych oponentów zastąpi komputer.

W porównaniu z poprzednikiem, Summer Challenge wymaga większych zdolności manualnych. O ile dyscypliny zimowe polegały najczęściej na jeździe przed siebie i skręcaniu w odpowiednim momencie, tak tutaj często będzie trzeba korzystać z dodatkowych klawiszy. Najlepiej widać to przy konkurencjach lekkoatletycznych, gdzie należy odpowiednio zgrać np. bieg i skok. Łucznictwo w celowaniu jest bardzo podobne do biatlonu, kajak to niemal slalom gigant, a kolarstwo do złudzenia przypomina łyżwiarstwo szybkie. W przypadku tych trzech konkurencji zmieniły się realia, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na technikę walki o jak najlepszą lokatę.

Oprawa wizualna jest równie dobra co w poprzedniku – większość dyscyplin korzysta ze sprawdzonej metody łączenia trójwymiarowych aren z doskonale opracowanymi animacjami zawodników. Generalnie Summer Challenge to przyzwoicie zrealizowany sequel, szkoda tylko, że autorzy nie pokusili się o większą ilość zróżnicowanych konkurencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 10  

Ocena czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Games: Summer Challenge

odpowiednia dla każdego wieku