Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Four Horsemen of The Apocalypse (PC)
OkładkaThe Four Horsemen of The Apocalypse (PC)

The Four Horsemen of The Apocalypse PC

Gra akcji zrealizowana w konwencji horroru i jak mówi sam tytuł zawierająca motywy biblijne. Gracz staje się archaniołem Abaddonem, wysłanym z niezwykle ważną misją odnalezienia trzech „wybranych”, którzy ocalą nasz świat przed unicestwieniem.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Four Horsemen of The Apocalypse Premiera PC

anulowana

producent: Four Horsemen Entertainment L.L.C.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Four Horsemen of The Apocalypse

Vampire: The Masquerade - Bloodlines

The Suffering

BloodRayne 2

Four Horsemen of the Apocalypse to gra akcji zrealizowana w konwencji horroru i jak mówi sam tytuł zawierająca motywy biblijne – tak na marginesie te najstraszniejsze. Akcja gry toczy się w czasach dzisiejszych. Gracz staje się nie byle kim, bo archaniołem Abaddonem, wysłanym z niezwykle ważną misją odnalezienia trzech „wybranych”, którzy ocalą nasz świat przed unicestwieniem. Zadanie okazuje się być niezwykle ciężkie, ponieważ nie dość tego, że musimy stawić czoło zastępom demonów, zealotów, a nawet czterem jeźdźcom apokalipsy niosącym kolejno: zarazę, wojnę, głód i śmierć; to na dodatek nasi wybrani to, powiedzmy „niepokorne duchy”, tj. seryjny morderca, prostytutka oraz skorumpowany polityk.

Istotą samej rozgrywki jest przede wszystkim niezwykle efektowna walka, w której wykorzystany został efekt „slow-motion effect” (znany z filmu Matrix). Nasz bohater może używać różnych broni, zarówno mieczy jak i nowoczesnych pistoletów czy broni automatycznej, a także magii. Dla wzmocnienie naszych doznań użyte zostały najlepsze efekty audiowizualne, a poziom przemocy określany jest przez producentów hasłem „extreme violence” (oszałamiające sceny śmierci, rozpryski krwi, itp.). Gra obfituje w liczne nastrojowe sekwencje filmowe, które posuwają fabułę naprzód. Łącznie do przejścia czeka ponad 18 poziomów umieszczonych w bardzo zróżnicowanych lokacjach, m.in. gotyk, postapokaliptyczne czasy po III Wojnie Światowej, a nawet same czeluści piekła. W tworzeniu Czterech Jeźdźców Apokalipsy czynny udział brali znani artyści komiksowi, Simon Bisley oraz David DeVries (Bisley znany jest z prac nad serią Judge Dredd, Lobo i Heavy Metal, DeVries zaś z okładek do serii X-Men).

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Four Horsemen of The Apocalypse: 18+