Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Convenience Store (PC)
OkładkaThe Convenience Store (PC)

The Convenience Store PC

Połączenie gry przygodowej i symulatora pracy w sklepie całodobowym. Wciel się w młodą pracownicę tytułowego „The Convenience Store” i postaraj się jednocześnie przetrwać i przepracować kolejne zmiany podczas samotnych nocek w opętanym budynku.

Przygodowe | FPP | horror | indie | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Convenience Store Premiera PC

17lutego2020

Steam

17lutego2020

producent: Chilla's Art wydawca: Chilla's Art

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do The Convenience Store

Five Nights at Freddy's: Security Breach

Obcy: Izolacja

Pacify

The Convenience Store to gra łącząca w sobie elementy przygodówki i symulatora pracy w sklepie, czerpiąca inspiracje z japońskiego filmu grozy. Rozgrywka prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Za produkcję i wydanie odpowiada niezależne, dwuosobowe studio Chilla’s Art. Gra podzielona jest na kilka epizodów (każdy rozdział to kolejna noc), a przejście całości zajmuje niecałą godzinę.

Fabuła

Główna bohaterka to utrzymująca się samodzielnie studentka, czas poza nauką poświęcająca na pracę w całodobowym sklepie. Akcja gry rozpoczyna się w jej mieszkaniu. Po porządnym wypoczynku protagonistka zaczyna przygotowywać się do wyjścia – wkrótce ma rozpocząć nocną zmianę w sklepie. Gdy jest już gotowa, zabiera latarkę i wyrusza w ciemną noc, niemal skocznym krokiem przemierzając kolejne podejrzane zakamarki japońskiego miasta. Na miejscu wita ją radosny współpracownik o nietuzinkowym poczuciu humoru oraz tajemniczy człowiek, straszący ją dniem ostatecznym. Niezrażona dziewczyna wkracza do pokoju dla personelu, podbija kartę pracownika i rozpoczyna nocną zmianę.

Mechanika

Głównym zadaniem w grze jest zajmowanie się sklepem oraz obsługa pojawiających się co jakiś czas klientów. Gracz może przeglądać półki w poszukiwaniu przeterminowanych produktów, rozpakowywać nowy towar, sprawdzać porządek w toalecie, likwidować gromadzące się z tyłu budynku szkodniki oraz monitorować okolicę dzięki zainstalowanemu systemowi kamer. Co jakiś czas przyjdzie mu też podejmować interakcje z tajemniczymi osobnikami, niezainteresowanymi zakupem piwa czy jednej z zupek chińskich, jak też oglądać kolejne dziwne nagrania, podrzucane bohaterce każdej kolejnej nocy. Gracz nie ma obowiązku wykonywać wszystkich poleceń menadżera, spisanych na karteczce i pozostawionych w pokoju służbowym, ani też spełniać żądania lub przyjmować prezenty od niektórych postaci. Wraz z postępem rozgrywki protagonistka staje się świadkiem coraz to nowych upiornych wydarzeń. Odblokowują się również kolejne ponure lokacje. Podejmowane przez gracza decyzje mają wpływ na zakończenie, które może okazać się dobre bądź złe.

Kwestie techniczne

The Convenience Store posiada trójwymiarową grafikę, utrzymaną w konwencji fotorealistycznej. Pojawiające się w grze postacie to trójwymiarowe modele o kanciastych sylwetkach i niepokojących, fotorealistycznych twarzach. W grze wykorzystane zostały również efekty niczym z dawnych kaset VHS, nadające grze dodatkowego, upiornego charakteru.

Tryb gry: single player  

The Convenience Store cena w dniu premiery: 10,99 PLN

Wymagania wiekowe The Convenience Store: 16+

The Convenience Store Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 SP1