Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka The Carl Lewis Challenge (PC)

The Carl Lewis Challenge PC

Gra sportowa, w której mamy możliwość rywalizowania w takich dyscyplinach jak: rzut oszczepem, bieg na 100 metrów, bieg na 110 metrów przez płotki, skok wzwyż czy skok w dal.

Sportowe

PC Windows
Okładka The Carl Lewis Challenge (PC)

producent: Teque London

wydawca: Psygnosis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada1992

Interesująca gra sportowa, zaprojektowana w 1992 roku przez studio Teque London. Produkt sygnowany jest nazwiskiem Carla Lewisa – słynnego amerykańskiego lekkoatlety, który na swoim koncie ma dziesięć medali olimpijskich, w tym aż dziewięć z najcenniejszego kruszcu.

Rozgrywka w The Carl Lewis Challenge składa się z dwóch części. W pierwszej z nich – taktycznej – kompletujemy drużynę dziesięciu lekkoatletów, a następnie posyłamy ją na mordercze zgrupowanie. Po wykonaniu szeregu czynności zaplanowanych w pięciotygodniowym cyklu treningowym (w sumie można ćwiczyć aż dziesięć różnych elementów), program prezentuje informacje o aktualnej dyspozycji naszych podopiecznych. W tym też momencie dokonuje się przyporządkowania sportowców do poszczególnych dyscyplin: rzutu oszczepem, biegu na 100 metrów, biegu na 110 metrów przez płotki, skoku wzwyż i skoku w dal. W zmaganiach może wziąć udział tylko pięciu zawodników, dlatego należy wybrać tych, którzy charakteryzują się najwyższymi współczynnikami, gwarantującymi kwalifikację do turnieju.

W drugiej części gry koncentrujemy się na osiągnięciu najlepszego wyniku w każdej z wymienionych wyżej konkurencji, bezpośrednio na stadionie lekkoatletycznym. Decydującym czynnikiem jest tu zręczność – nasz zawodnik poradzi sobie z próbą lepiej lub gorzej, w zależności od tego jak sprawnie będziemy wciskać odpowiednie klawisze. Pod względem mechaniki rozgrywki The Carl Lewis Challenge nie różni się w tej części od innych, podobnych produktów.

Gra charakteryzuje się przyzwoitą jak na swoje czasy oprawą graficzną (VGA w 256 kolorach) oraz przeciętnym udźwiękowieniem. Na uwagę zasługuje możliwość gry w cztery osoby przy jednym komputerze. W trybie multiplayer każdy z użytkowników przygotowuje własną grupę lekkoatletów, a następnie sprawdza swoje umiejętności podczas zawodów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe The Carl Lewis Challenge

odpowiednia dla każdego wieku