Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka The Boondock Saints Video Game (PC)
OkładkaThe Boondock Saints Video Game (PC)

The Boondock Saints Video Game

The Boondock Saints Video Game to wyprodukowana przez studio Critical Mass Interactive dynamiczna gra akcji, stanowiąca adaptację filmu Święci z Bostonu (1999) w reżyserii Troya Duffy'ego.

Akcji | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Boondock Saints Video Game Premiera

anulowana

PC X360

Gry podobne do The Boondock Saints Video Game

Assassin's Creed II

Max Payne 3

Hitman: Rozgrzeszenie

13 lat po kinowej premierze film The Boondock Saints (w Polsce dystrybuowany pod tytułem Święci z Bostonu) doczekał się adaptacji w formie gry wideo. Realizacji projektu podjęło się studio Critical Mass Interactive, w dorobku którego znaleźć można takie produkcje jak Tron: The Video Game i Epic Mickey. W prace nad tytułem aktywnie włączyli się również filmowcy, na czele z reżyserem Troy'em Duffym i odtwórcami głównych ról - Seanem Patrickiem Flanerym, Normanem Reedusem oraz Davidem Della Rocco.

Fabuła The Boondock Saints Video Game bazuje na wątkach przedstawionych w filmie, jednak nie jest wierną kopią oryginalnego scenariusza. Podobnie jak w kinowym pierwowzorze gracze poznają perypetie braci Connora i Murphy’ego McManusów, którzy przekonani są o powierzonej im przez Boga misji wyplenienia wszelkiego zła z ulic Bostonu. W trakcie rozgrywki napotkać można szereg bohaterów znanych z filmu, w tym chociażby gangstera-nieudacznika Davida Della Rocco, agenta FBI Paula Smeckera, czy legendarnego, mafijnego cyngla Il Duce.

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą głównie o zabawie w trybie dwuosobowej kooperacji. Gracze mają okazję popisać się widowiskowymi umiejętnościami strzeleckimi, siejąc spustoszenie wśród gangsterów, przestępców i rozmaitych szubrawców.

Twórcy dołożyli starań, aby oprawa audio-wizualna The Boondock Saints Video Game w maksymalnym stopniu oddawała klimat filmu. Stąd m.in. ubogie dzielnice Bostonu jako główne miejsce akcji, spora dawka scen nasyconych elementami przemocy oraz klimatyczna, irlandzka ścieżka dźwiękowa. Nie zabrakło również odniesień do wiary katolickiej, włącznie z modlitwą zaczynającą się słowami „I Staniemy się Pasterzami...”.

Oczekiwania czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 537 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Boondock Saints Video Game: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
X360