Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka The Alliance Alive (3DS)
OkładkaThe Alliance Alive (3DS)

The Alliance Alive 3DS

Klasyczna, turowa gra jRPG, opracowana we współpracy studia Cattle Call z legendarnym deweloperem Yoshitaką Murayamą.

RPG | fantasy | turowe | manga i anime | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Alliance Alive Premiera 3DS

27marca2018

Nintendo eShop

27marca2018

producent: Cattle Call wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Alliance Alive to klasyczna produkcja typu jRPG, opracowana przez studio Cattle Call. Tytuł pojawił się na platformie 3DS, a w jego tworzeniu brał udział Yoshitaka Murayama, czyli legendarny deweloper odpowiedzialny wcześniej między innymi za kultową serię Suikoden.

Fabuła

The Alliance Alive przenosi graczy do fantastycznego świata zamieszkałego przez ludzi, który przed setkami lat padł ofiarą inwazji ze strony obcej cywilizacji znanej jako Asmodians. Celem najeźdźców były złoża tak zwanej Energii Chaosu – kiedy jej pozyskiwanie rozpoczęło się na dobre, pole magnetyczne planety zostało zachwiane, co sprowadziło na nią potężne kataklizmy. Największym nieszczęściem było pojawienie się oceanu znanego jako The Dark Chaos, który nie tylko doprowadził do wyginięcia większości populacji, lecz także pokrył większość globu. Ci, którym udało się przetrwać, reprezentowali odmienne kultury, co znalazło odzwierciedlenie w wyglądzie zamieszkałych przez nich krain. Z uwagi na fakt, że nawet klęski żywiołowe nie były w stanie powstrzymać Asmodian, niektórzy ocaleni założyli ruch oporu znany jako Night Crows – celem jego członków jest położenie kresu poczynaniom najeźdźców i przywrócenie dawnego ładu.

Gracze przejmują kontrolę nad dziewięcioma bohaterami, którzy różnią się od siebie pochodzeniem i wyznają odmienne wartości. Podczas gdy Ursula, Galil, Barbarosa i Renzo należą do wyżej wspomnianych Night Crows; Viviana i Ignace reprezentują rasę Asmodian; z kolei pozostali, czyli Gene, Tiggy oraz Rachel pozostają neutralni i poświęcają się realizacji własnych celów. Protagoniści są rozrzuceni po różnych zakamarkach świata przedstawionego, jednak z czasem ich ścieżki zaczynają się krzyżować, co nie tylko otwiera nowe wątki fabularne, lecz także prowadzi do intrygujących zwrotów akcji.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na konsolę 3DS The Alliance Alive zasadza się na schemacie wypracowanym na potrzeby wielu innych gier tego typu. W trakcie zabawy przemierzamy więc rozległy świat, na który składają się zarówno wielkie miasta, jak i przepastne podziemia, oraz realizujemy zlecenia przyjmowane od postaci neutralnych. Jeśli w trakcie eksploracji natkniemy się na przeciwników, akcja przenosi się na odrębną planszę – starcia, w których bierze udział maksymalnie piątka herosów, toczą się w trybie turowym, a kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie indywidualnych zdolności poszczególnych postaci; warto odnotować, że im częściej korzystamy z danego skilla oraz im potężniejszego oponenta pokonamy przy jego pomocy, tym szybciej wzrasta jego wartość. Potencjał bojowy poszczególnych bohaterów zwiększamy również poprzez zdobywanie coraz mocniejszego ekwipunku lub przystępując do jednej z gildii funkcjonujących w świecie gry.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna The Alliance Alive została utrzymana w mangowej stylistyce. Jej dopełnieniem jest specjalnie skomponowany soundtrack autorstwa Masashiego Hamauzu.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Alliance Alive: Odpowiednia dla każdego wieku.