Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Thanatophobia (PC)
OkładkaThanatophobia (PC)

Thanatophobia PC

Survival horror inspirowany klasykami gatunku, takimi jak pierwsze odsłony serii Alone in the Dark, Resident Evil czy Silent Hill. Thanatophobia jest debiutanckim dziełem studia Death Kneel Games. Słowo thanatophobia oznacza chorobliwy lęk przed śmiercią.

Przygodowe | survival horror | horror | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thanatophobia Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Death Knell Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Thanatophobia to gra typu survival-horror zrealizowana w oldskulowym stylu znanym z wczesnych odsłon takich serii jak Alone in the Dark, Resident Evil czy Silent Hill. Jest to debiutancka produkcja studia Death Knell Games.

Gra opowiada historię byłego policjanta imieniem Sam Dehaven, który na własną rękę szuka zemsty na nieuchwytnym seryjnym mordercy dzieci. Oficjalne śledztwo nie przyniosło rezultatu i kosztowało Dehavena jego karierę. W trakcie prywatnego dochodzenia okaże się, że zbrodniarz jest w jakiś sposób związany z siłami nadnaturalnymi.

Gra powstała oparciu o technologię Unreal Engine 3. Grafika jest w pełni trójwymiarowa, ale wiele fragmentów kampanii ukazanych zostało za pomocą sztywnej kamery, nad którą nie mamy kontroli. Wzorem klasycznych survival-horrorów, gra koncentruje się na eksploracji, walce oraz rozwiązywaniu zagadek. Nawet najsłabsi napotkani wrogowie stanowią duże wyzwanie, a przeżycie utrudnia ciągły niedostatek amunicji.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Thanatophobia: 18+