Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Taxi! (PC)

Taxi! PC

Taxi! to produkcja stworzona przez studio Excalibur Publishing Limited, będąca mieszanką gry zręcznościowej, ekonomicznej oraz symulatora.

Symulacje | TPP | ekonomiczne | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka Taxi! (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22sierpnia2014

22sierpnia2014

pudełko PL

Stworzone z myślą o komputerach PC Taxi! to swoista mieszanka gry zręcznościowej, symulatora jazdy oraz produkcji ekonomicznej. Ten niezależny tytuł stworzony został przez studio Excalibur Publishing Limited, odpowiedzialne chociażby za wydanie Farming World czy Zoo Park Tycoon.

Podczas zabawy naszym celem jest rozwinąć posiadaną firmę taksówkarską w taki sposób, aby z czasem stała się ona wiodącym przedsiębiorstwem na rynku. W tym celu sukcesywnie ulepszamy swoje samochody i zatrudniamy bardziej doświadczonych kierowców. Z tymi trzeba jednak uważać – niektórzy taksówkarze radzą sobie bowiem dobrze wyłącznie z pewnymi kursami i tylko w pewnych modelach taksówek. Warto również zastanowić się na tym, czy opłacalne będzie oferować pracę osobom, które preferują szybką jazdę po mieście w celu zdobycia dodatkowej gotówki w zamian za krótszy czas przejazdu. Wszystko dlatego, że wówczas częściej będziemy musieli przeprowadzać stosowne naprawy naszych wozów. Ponadto, oprócz wspomnianych wyżej elementów rozgrywki, Taxi! pozwala na kupowanie nowych pojazdów, serwisowanie ich, tankowanie czy ulepszanie części mechanicznych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyśmy zajęli się szukaniem tajnych przesyłek, które pozwolą odblokować nowe taksówki.

Swoją działalność prowadzimy na terenie trzech miast zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Każde z nich charakteryzuje się własną atmosferą, odmienną architekturą i przepisami ruchu drogowego, których należy bezwzględnie przestrzegać. Z kolei zadania, jakie przyjdzie nam wykonać, mają kilka różnych poziomów skomplikowania – począwszy od standardowych kursów, przez śledzenie innych pojazdów i przewóz znanych osób oraz bagażu. Niekiedy zdarzyć może się też kurs, podczas którego klient domaga się dotarcia do wyznaczonego miejsca tak szybko, jak to tylko możliwe. Wówczas staramy się uniknąć czujnego oka policji patrolującej miejskie ulice.

Tytuł oferuje komiksową, trójwymiarową grafikę pozbawioną jednak wizualnych wodotrysków. Gra zapewnia dynamicznie zmieniające się efekty pogodowe (np. deszcz czy mgła) oraz cykl dnia i nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Taxi!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Taxi!

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB 8500 GT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8