Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Tarr Chronicles: Sign of Ghosts (PC)

Tarr Chronicles: Sign of Ghosts PC

Tarr Chronicles: Sign of Ghosts to gra reprezentująca gatunek symulacji kosmicznych z elementami RPG, stworzona przez rosyjską firmę developerską, Quazar Studios.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Tarr Chronicles: Sign of Ghosts (PC)

producent: Quazar Studio

wydawca: Akella

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28lutego2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tarr Chronicles: Sign of Ghosts to gra reprezentująca gatunek symulacji kosmicznych z elementami RPG, stworzona przez rosyjską firmę developerską, Quazar Studios. Twórcy przyznają, iż kreując unikalne uniwersum oraz silnie zaznaczony wątek fabularny, wzorowali się na „klasykach” takich jak Wing Commander: Prophecy czy Freespace. Rozgrywka powinna więc dostarczyć przyjemności zarówno graczom starej daty jak i osobom, które dopiero niedawno odkryły pociąg do tego typu tematyki.

Wspomniane uniwersum nosi nazwę Tarr. Od wielu lat toczy się tu wojna, której celem nie są kolejne zdobycze terytorialne czy zasoby naturalne – wszystkie rasy zjednoczyły się przeciw jednemu, wspólnemu wrogowi – mrocznym De'Khete i teraz walczą o życie swoje i umierającą galaktykę. Krążownik Talestra, statek flagowy Zjednoczonych Sił, został wysłany do dalekiego układu słonecznego w celu zapewnienia ochrony grupie naukowców, badających ruiny miasta zamieszkiwanego niegdyś przez starożytną rasę. Jednak z powodu usterki napędu hiperprzestrzennego, statek ten znalazł się w nieodpowiedniej części galaktyki. Teraz celem załogi jest dotarcie do domu, jednak droga powrotna wiedzie przez opuszczone systemy, światy zaludnione przez wrogie rasy oraz sektory kontrolowane przez De'Khete.

Gracz wciela się w postać pilota jednego z elitarnych myśliwców, należących do systemu obronnego krążownika Talestra. Jego zadaniem jest odpieranie wszelkich wrogich ataków oraz współpraca z pozostałymi członkami eskadry, którzy wspierają nas podczas walk. Oczywiście, mimo iż żołnierze ci są bezdusznymi maszynami kierowanymi przez komputerowe A.I., każdy z nich inaczej reaguje na rozgrywające się wydarzenia, jak i rozkazy wydawane przez dowódcę. Często również wspierają nas swoimi radami i strategiami podczas walki.

Pomiędzy kolejnymi misjami, możemy zmienić wygląd i wyposażenie swojego statku. W tym celu twórcy gry przygotowali ponad 150 unikalnych części, w tym silniki, działa, wyrzutnie rakiet czy kadłuby, a wraz ze wzrostem naszego doświadczenia uzyskujemy nie tylko wyższy stopień w armii ale także dostęp do hangarów z lepszym uzbrojeniem i wyposażeniem. Tarr Chronicles: Sign of Ghosts oferuje również możliwość odwiedzenia przepięknych, surrealistycznych zakątków kosmosu, spektakularne, dynamiczne bitwy, a także niespodziewane zwroty akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Gry podobne do Tarr Chronicles: Sign of Ghosts

Klasyfikacja PEGI Tarr Chronicles: Sign of Ghosts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Tarr Chronicles będzie kontynuowana
Tarr Chronicles będzie kontynuowana

wiadomość25 stycznia 2008

Przyznam, iż oryginalna informacja o kontynuacji gry Tarr Chronicles: Sign of Ghost, podana do wiadomości publicznej przez studio Akella w zeszłym roku umknęła naszej uwadze, jednak nadrabiamy zaległości. Kolejna część gry nosić będzie nazwę Tarr Chronicles: Sign of Pride (na rynkach zachodnich) i ukaże się w pierwszym kwartale tego roku.