Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Tank Troopers (3DS)

Tank Troopers 3DS

Opracowana przez firmę Nintendo z myślą o przenośnej konsolce 3DS trójwymiarowa gra akcji, kładąca nacisk na wieloosobową zabawę w sieci.

Akcji | sieciowe | multiplayer | obraz w 3D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Tank Troopers (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

16lutego2017

16lutego2017

Nintendo eShop

Tank Troopers zostało wydane na 3DS — tytuł zapowiedziano w trakcie Nintendo Direct we wrześniu 2016 roku. Fabuła odgrywa w tej produkcji szczątkową rolę, a gracz dowiaduje się jedynie tyle, że jego zadaniem, jako pilota czołgu, jest eliminacja pozostałych pojazdów, które kręcą się po polu bitwy.

Mechanika

Zabawa w Tank Troopers rozpoczyna się od wyboru żołnierza, w którego się wcielimy. Do naszej dyspozycji oddano kilkunastu zróżnicowanych bohaterów, a ich umiejętności oraz aparycja przekładają się na możliwości i wygląd sterowanych przez nich czołgów. W ten sposób już na starcie zyskujemy dostęp do rozmaitych opcji taktycznych. W starciach z przeciwnikami wykorzystujemy między innymi pociski zamrażające i elektryczne, a także zaczerpniętą z popularnego paintballa amunicję w postaci kulek z farbą, która rozpryskuje się na czołgu wroga, znacznie ograniczając jego pole widzenia. Akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, jednak podczas dokładnego celowania kamera przełącza się na widok FPP. Sama rozgrywka sprowadza się do prostej eliminacji oponentów i zdobywania jak największej liczby punktów.

Tryby gry

W Tank Troopers grać da się zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer — w lokalnej sieci w rozgrywce może brać udział sześciu graczy. Co ciekawe, w grze zaimplementowano funkcję „download play”, dzięki której do wspólnej zabawy wystarczy, że tylko jedna osoba zakupiła grę.

Kwestie techniczne

Tank Troopers na 3DS dostępne jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Trójwymiarowe środowisko oraz przyjemna dla oka oprawa graficzna podkreślane są przez unikalne możliwości konsoli — standardowo, ekran 3D zapewnia pewną dozę głębi, toteż strona wizualna gry robi pozytywne wrażenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 6  

Wymagania wiekowe Tank Troopers

odpowiednia dla każdego wieku