Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Tales of the World: Radiant Mythology 3 (PSP)

Tales of the World: Radiant Mythology 3 PSP

Radiant Mythology 3 to trzecia część serii zbierającej bohaterów z wszystkich z innych gier z Tales of the World w tytule, tworząc gigantyczny crossover ponad osiemdziesięciu bohaterów.

RPG | fantasy | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Tales of the World: Radiant Mythology 3 (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

10lutego2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nad tą zbieraniną charakterów zapanować musimy za pomocą naszego wirtualnego alter ego - tworzonego na początku rozgrywki. Do listy profesji z poprzedniej części dodano kilka nowych pozycji. Teraz możemy wcielić się także w łowcę czy specjalistę od broni palnej. Niektóre klasy postaci możemy wybrać dopiero po osiągnięciu odpowiedniego poziomu doświadczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie aby je tez dowolnie zmieniać korzystając z pomocy nauczyciela w siedzibie gildii.

Wszystkie te postaci spina razem warstwa fabularna, która skupia się na osobie Kanonno Grassvalley. Wojna odcisnęła piętno na tej piętnastoletniej dziewczynce. Podczas walk straciła nie tylko dom, ale także rodziców. Nasz bohater dosłownie spada z nieba przed Kanonno, pozbawiony pamięci. Od tej chwili dwójka postanawia podróżować razem.

W lokalnej siedzibie gildii możemy także, wzorem poprzednich odsłon Radiant Mythology, przyjmować misje. Następnie dobieramy do naszej drużyny kilku śmiałków ze sporej listy dostępnych bohaterów i ruszamy w drogę.

Zmian nie ma także w dobrze już znanym fanom serii systemie walki. Kontrolować możemy dowolnego członka zespołu, ale ograniczeni jesteśmy do jednego na raz. Potyczki odbywają się w czasie rzeczywistym, a nieaktywnymi bohaterami steruje sztuczna inteligencja.

Drobne ulepszenia wprowadzono w grafice. Zwiedzamy kilka różniących się od siebie oprawą graficzną światów. Biegamy po gęstych lasach, podwodnej krainie czy wnętrzu wulkanu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tales of the World: Radiant Mythology 3

Klasyfikacja PEGI Tales of the World: Radiant Mythology 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.