Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Tales of the World: Radiant Mythology 2 (PSP)

Tales of the World: Radiant Mythology 2 PSP

Druga część Radiant Mythology to jednocześnie piąta odsłona popularnej zwłaszcza w Japonii serii gier jRPG z cyklu Tales of the World.

RPG | fantasy | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Tales of the World: Radiant Mythology 2 (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

29stycznia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Podobnie jak i poprzednie produkcje z Tales of the World w tytule, Radiant Mythology 2 to w dużej mierze zbieranina postaci z innych gier, takich jak Tales of Destiny, Tales of Eternia czy Tales of Symphonia. Łącznie mamy tu prawie pięćdziesięciu bohaterów, w tym kilka nowych, stworzonych wyłącznie na potrzeby tego tytułu.

Na początku rozgrywki tworzymy także głównego bohatera, wybierając spośród piętnastu klas. Dostępne profesje to głównie standardowe zajęcia znane z setek gier RPG, takie jak wojownik, kapłan czy mag. Fani pierwszej części zauważą na pewno kilka nowych opcji do wyboru - dodano pirata, mnicha, paladyna i dwie klasy specjalizujące się w walce mieczami.

Nowością jest rozbudowany system ekwipunku. W pierwszej części mogliśmy wyposażyć naszych bohaterów tylko w prostą broń i zbroję. Teraz do dyspozycji mamy także całą masę broni palnej, magicznych pierścieni czy włóczni.

Nie zmienił się za to system wyboru misji. Zadania nadal przyjmujemy w siedzibie lokalnej gildii. Następnie wybieramy trzech bohaterów, z którymi daną misję wykonamy. Często nasz wybór jest ograniczony wymogami fabuły. Zmian nie wprowadzono także w systemie przyjaźni - niektóre postacie mogą się na nas po prostu obrazić, co uniemożliwi nam ich ponowny wybór.

System walki to rozwiązanie dobrze znane z setek innych RPG w japońskim stylu. Po napotkaniu wroga przenosimy się na arenę. W danej chwili możemy kontrolować tylko jednego członka zespołu. Z racji tego, że walka odbywa się w czasie rzeczywistym, reszta drużyny w tym samym czasie jest prowadzona przez algorytmy sztucznej inteligencji. Zachowanie nieaktywnych podopiecznych możemy konfigurować, by dostosować ich decyzje do naszych predyspozycji.

Grafika w Radiant Mythology 2 wyciska ostanie soki z przenośnej konsoli. Graficy przyłożyli się do pracy nad tym tytułem - wszystkie czary dostępny w grze doczekały się nowych animacji. Reszta oprawy graficznej, czyli bohaterowie, potwory czy przedstawiony świat to oczywiście kwintesencja mangi i anime.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tales of the World: Radiant Mythology 2

Wymagania wiekowe Tales of the World: Radiant Mythology 2

odpowiednia dla każdego wieku