Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Tales of Symphonia Chronicles (PS3)
OkładkaTales of Symphonia Chronicles (PS3)

Tales of Symphonia Chronicles PS3

Zestaw dwóch odświeżonych części Tales of Symphonia, wchodzących w skład popularnej japońskiej serii jRPG Tales of. Gry zostały pierwotnie wydane w 2004 i 2008 roku na konsoli PlayStation 2 oraz Wii.

RPG | TPP | fantasy | pakiet | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Symphonia Chronicles Premiera PS3

10października2013

pudełko PL

28lutego2014

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tales of Symphonia Chronicles (jap. Tales of Symphonia: Unisonant Pack) to zestaw dwóch odświeżonych części gry RPG Tales of Symphonia. Pierwszą z nich jest Tales of Symphonia, które zadebiutowało w 2003 roku na konsoli Nintendo GameCube. Zestaw zawiera jednak port produkcji, który został opublikowany w 2004 roku na PlayStation 2 i nigdy nie opuścił Japonii. Jego bezpośrednia kontynuacja, a więc Tales of Symphonia: Dawn of the New World, która stanowi drugą część pakietu, ukazała się pierwotnie w 2008 roku na Wii. Oba tytuły należą do jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii jRPG, nad którą od początków sięgających 1995 roku czuwa firma Namco. W jej skład wchodzi co najmniej kilkanaście głównych produkcji oraz prawie drugie tyle powiązanych z nimi pobocznych tytułów. Cykl z pewnością nie jest tak popularny jak np. Final Fantasy, ale ma swoją oddaną rzeszę fanów, także poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Tales of Symphonia jest jednym z najlepiej ocenianych przedstawicieli cyklu przed wszystkim ze względu na fabułę. Głównym bohaterem gry jest młody i pełen entuzjazmu Lloyd Irving, który wraz ze swoim przyjacielem towarzyszy obdarzonej specjalnymi mocami Colette Brunel i jej świcie w pielgrzymce. Celem podróży są rozrzucone po świecie świątynie. W każdej z nich Collet musi wziąć udział w rytuale, którego celem jest uratowanie umierającej planety. Bohaterowie wkrótce dowiadują się jednak, że pielgrzymka i ceremonie zagrażają alternatywnemu światowi złączonemu z ich własnym. Akcja Tales of Symphonia: Dawn of the New World rozgrywa się bezpośrednio po finale poprzednika i pozwala graczom poznać losy dwójki nowych postaci – Emila Castagniera oraz Marty Lualdi. Emil jest przekonany, że jego rodzice zginęli z ręki Lloyda Irvinga, tak więc chłopak nie marzy o niczym innym jak o zemście, która okaże się tym łatwiejsza, że para bohaterów wkrótce stanie oko w oko z protagonistami poprzedniej gry.

Jeżeli chodzi o model rozgrywki to oba tytuły są dość standardowymi przedstawicielami gatunku. Pierwsza część Symphonii różni się od swej kontynuacji kilkoma podstawowymi elementami, takimi jak system walki czy sposobem eksploracji świata, a także wieloma drobnymi technicznymi szczegółami, wynikającymi z możliwości platform na których powstały. Gry poddano liftingowi graficznemu i przystosowano do współpracy z PlayStation 3. Wprowadzono również obsługę trofeów. Deweloperzy wprowadzili po raz pierwszy w serii możliwość wyboru wersji językowej ścieżki dialogowej (japońska i angielska).

Tryb gry: single player  

Tales of Symphonia Chronicles cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Wymagania wiekowe Tales of Symphonia Chronicles: 12+