Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Table Top Tanks (PSV)

Table Top Tanks PSV

Table Top Tanks to gra zręcznościowa, wykorzystująca kamerę konsoli PS Vita i możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Gracze sterują małym czołgiem i na wydzielonej arenie starają się zniszczyć pojazdy przeciwników.

Zręcznościowe | czołgi | rzeczywistość rozszerzona | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Table Top Tanks (PSV)

data premiery gry w wersji PSV:

22maja2012

Table Top Tanks jest jedną z pierwszych produkcji stworzonych z myślą o konsoli PS Vita, wykorzystujących możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Producentem tytułu jest brytyjskie studio Devil’s Details, które znane jest głównie dzięki grze Top Darts orz pecetowym konwersjom konsolowych hitów, takich jak Sonic Generations

Rzeczywistość rozszerzona pozwala na nakładanie wirtualnych obiektów na obraz wideo z kamery konsoli. W ten sposób, nasze biurko może być polem bitwy cyfrowych żołnierzy lub zamienić się w stadion piłkarski. Korzystające z tej technologii tytuły używają także specjalnych papierowych kart AR. Są one rozpoznawalne przez system i pozwalają zachować odpowiednią perspektywę, rozmieszczenie oraz wielkość wirtualnych przedmiotów. Dzięki temu oglądamy obiekty ze wszystkich stron, tak jakby znajdowały się naprawdę tuż przed nami. Do poprawnego działania Table Top Tanks wymaga kilku kart AR. Można znaleźć je na oficjalnej stronie producenta PS Vity.

W trakcie gry dowodzimy małym, ale uzbrojonym po zęby czołgiem. Naszym zdaniem jest wyeliminowanie przeciwników znajdujących się na zamkniętej arenie, po której się poruszamy. Zanim rozpoczniemy zabawę, ustalmy wielkość pola bitwy, a także rozłożenie stojących na nim przeszkód, takich jak betonowe zapory. Możemy zdecydować też czy ulegną one zniszczeniu w czasie ostrzału. Co ciekawe, elementami scenografii naszej walki mogą być także zwykłe przedmioty, jak chociażby kubki czy butelki, które znajdą się w oku kamery konsoli i obrębie areny. Czołgiem sterujemy za pomocą lewej gałki analogowej, natomiast wieżyczką z działem operujemy za pomocą prawej. Efektywność broni zwiększamy dzięki ulepszeniom pojawiającym się losowo na planszy. Twórcy przewidzieli także możliwość wezwania lotnictwa. Po określeniu celu nalotu, za pomocą ekranu dotykowego nad naszymi głowami przelatuje samolot zrzucając zabójcze bomby.

Table Top Tanks posiada trzy główne tryby gry. W pierwszym o punkty walczą ze sobą dwie dwuosobowe drużyny. Drugi to wariacja na temat trybu capture the flag, znanego fanom FPS-ów. Staramy się zdobyć flagę, znajdującą się w bazie przeciwnika i przewieźć ją do naszej, zdobywając punkt. Ostatni to test naszej wytrzymałości - wygrywa czołgista, który wyeliminuje wszystkich przeciwników i zostanie sam na placu boju. Bawić możemy się z komputerowym AI, a także z trzema innymi żywymi graczami, z którymi łączymy się za pomocą lokalnej sieci Wi-FI.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Table Top Tanks

Wymagania wiekowe Table Top Tanks

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Table Top Tanks

PlayStation Vita

Wykorzystuje: Karty AR