Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Swap Cops (iOS)
OkładkaSwap Cops (iOS)

Swap Cops

Mobilna strategia turowa opracowana przez twórców Swap Heroes, udostępniana za darmo z opcjonalnymi mikropłatnościami. W Swap Cops obejmujemy dowództwo nad grupą futurystycznych stróżów prawa, walczących z niebezpiecznymi kryminalistami.

Strategiczne | science fiction | turowe | elementy RPG | elementy logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Swap Cops Premiera

2wrz2015

iOS AND

Gry podobne do Swap Cops

Scrolls

Dungeon Link

Heavenstrike Rivals

Swap Cops to wydana na Androida nietypowa turowa strategia. Produkcja stanowi kontynuację cyklu Swap Heroes i opracowało ją studio Savory Games, czyli ten sam zespół, który stał za poprzednimi częściami. Projekt wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami.

Fabuła

Swap Cops porzuca znane z poprzednich odsłon realia fantasy na rzecz klimatów science-fiction. Akcja osadzona jest w niedalekiej przyszłości. Gracz obejmuje dowództwo nad grupą uzbrojonych w futurystyczne gadżety stróżów prawa, którzy zmuszeni zostają do zmierzenia się z dysponującymi niebezpiecznymi technologiami kryminalistami.

Mechanika

Taki jak w pierwowzorze, zabawa polega głównie na toczeniu turowych bitew z coraz potężniejszymi falami nieprzyjaciół. Nie porzucono oczywiście najbardziej charakterystycznego elementu serii, czyli nietypowego systemu walki, w którym przed każdą kolejną rundą gracz wprowadza jedną zmianę w ustawieniu drużyny (np. przeniesienie do pierwszej linii postaci, która w poprzedniej akcji znajdowała się na tyłach). Następnie na podstawie uzyskanej w ten sposób formacji nasi podwładni samodzielnie wykonują ataki i na własną rękę bronią się przed wrogami.

Wbrew pozorom, ta prostota i automatyzacja wcale nie czyni gry łatwą. Postacie dysponują bowiem wieloma unikalnymi umiejętnościami, dlatego ich pozycja odgrywa kluczową rolę. Ponadto nie możemy pozwolić sobie na żadne straty w ludziach i zgon nawet jednego policjanta wymusza powtórzenie bitwy.

Kluczowe znacznie umiejętności postaci sprawia, że jednym z najważniejszych elementów zabawy jest werbowanie nowych stróżów prawa. W sumie w Swap Cops znajdziemy dwunastu bohaterów dysponujących unikalnymi zdolnościami.

Tryby gry

Swap Cops oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Nie przewidziano żadnych tradycyjnych opcji multiplayer i jedyną formą rywalizacji z innymi użytkownikami jest porównywanie wyników za pomocą stale uaktualnianych sieciowych rankingów

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Swap Cops: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND