Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SuperPower 2 (PC)
OkładkaSuperPower 2 (PC)

GlobalPower 2 PC

SuperPower 2

SuperPower2 to kontynuacja gry strategicznej, będącej geopolitycznym symulatorem opartym na prawdziwych danych z całego świata.

Strategiczne

GlobalPower 2 Premiera PC

11października2004

producent: GolemLabs wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

SuperPower 2 to strategiczna gra turowa, będąca kontynuacją programu wydanego w 2002 roku pod tym samym tytułem. Znany także jako GlobalPower, geopolityczny symulator posiadał kilka ciekawych cech, które w nowej wersji zostały rozszerzone i jeszcze bardziej rozbudowane.

Pierwowzór pozwalał na przejęcie kontroli nad jednym ze 140 narodów w okresie od 1997 roku i poprowadzenie go przez najbliższe lata do dobrobytu (lub upadku) zarówno w sferze ekonomicznej, jak też i militarnej. W drugiej części znacznej zmianie uległ sam początek rozgrywki – gracz nie staje się jedynym panem i władcą narodu, ale konkretną osobistością, skupiającą w swoich rękach ograniczoną poniekąd władzę. Usprawniony został sam przebieg rozgrywki, który wcześniej nie zawsze reagował wedle ogólnie pojętych zasad logiki, doprowadzając do czysto hipotetycznych konfliktów (np. atak Austrii na zajmujący się projektami broni masowego rażenia Irak). Również dodatkowo poszerzona została baza jednostek i systemów uzbrojenia, a wszystko po to, by lepiej oddać realia XXI wieku.

Całość została oparta na prawdziwych danych, odnotowanych przez odpowiednie światowe służby statystyczne zarówno w sferze ekonomicznej, socjalnej jak i militarnej. Do dyspozycji graczy na całym świecie oddano również tryb multiplayer, będący dodatkowym atutem, umożliwiając tym samym rozgrywanie konfliktów opartych na rozgrywkach człowiek vs człowiek.

  • Gra pozwala na kontrolowanie czterech aspektów każdej społeczności: politycznego, ekonomicznego, militarnego oraz socjalnego.
  • Gracze sami sobie stawiają cele, osiągając je podczas gry.
  • Możliwość prowadzenia rozrywki w czasie rzeczywistym oraz w turach (w zależności od indywidualnych upodobań).
  • Dodatkowe modyfikacje (Mody) dołączone do gry oraz możliwość tworzenia nowych przez graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI GlobalPower 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

GlobalPower 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 2 GB HDD