Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS4PC
Okładka Super Motherload (PS3)
OkładkaSuper Motherload (PS3)

Super Motherload

Super Motherload jest kontynuacją przeglądarkowego pierwowzoru noszącego nazwę Motherload, w którym rozgrywka to połączenie elementów zręcznościowych i logicznych. Przejmujemy tutaj stery machiny wiertniczej na Marsie.

Zręcznościowe | elementy RPG | elementy logiczne | 2D | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Motherload Premiera

15lis2013

PC PS4

26lis2013

PS3

Gry podobne do Super Motherload

LittleBigPlanet 2

Lemmings (1991)

Digger HD

Super Motherload to kontynuacja przeglądarkowego oryginału wydanego w 2004 roku pod tytułem Motherload. Za produkcję nowej odsłony odpowiadają twórcy pierwowzoru – XGen Studios. Jest to gra logiczno-zręcznościowa wzbogacona elementami RPG.

Akcja gry została umiejscowiona na Marsie w alternatywnej rzeczywistości, w której zimna wojna - czyli rywalizacja pomiędzy Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi - nie skończyła się i trwa nadal. Następuje kosmiczna ekspansja strony sowieckiej, gracz zaś wciela się w rekruta pracującego dla korporacji Solarus. Za fabułę odpowiada Kurtis Wiebe, autor takich komiksów jak Peter Panzerfaust, Green Wake czy Debris. Co ciekawe, warstwa fabularna oferuje istotne dla przebiegu rozgrywki wybory, przez co możemy doprowadzić do różnych zakończeń.

Zabawa w Super Motherload sprowadza się do kopania i zbierania cennych minerałów na Czerwonej Planecie, dzięki którym możemy zapobiec kryzysowi energetycznemu na Ziemi. Zdobyte złoża można wykorzystać do handlu, kupowania przedmiotów, ulepszania maszyn górniczych, pod takim względem jak szybkość wiercenia czy trwałość aparatury, a także do usprawniania znajdujących się na powierzchni urządzeń. Za dokopywanie się do cennych czy rzadkich złóż zyskujemy profity w postaci pieniędzy, paliwa potrzebnego do funkcjonowania maszyny wiertniczej czy specjalnych zdolności ułatwiających kopanie. Niemal jak w przypadku gier RPG otrzymujemy questy, za których wykonanie przewidziano np. dodatkowe fundusze pozwalające rozwinąć jeszcze skuteczniej swoją maszynerię wiertniczą.

Kampanię można ukończyć zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i w czteroosobowej kooperacji, a ponadto twórcy przewidzieli kilka rodzajów zabawy, w tym przeznaczony dla doświadczonych graczy czy oferujący niczym nieograniczone kopanie na Marsie.

Oprawa audio-wizualna uległa znacznej poprawie w stosunku do pierwowzoru. Postaciom sowieckim i amerykańskim głosu użyczyła obsada aktorska, a pasującą do klimatu produkcji ścieżkę dźwiękową stworzył Eric Cheng. Z kolei dwuwymiarowa szata graficzna została zrealizowana w nieco kreskówkowym tonie, co za tym idzie – jest ona bardzo schludna i czytelna. Gra działa w wysokiej rozdzielczości w 60 klatkach na sekundę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Super Motherload

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS3
PS4