Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Super Monkey Ball Touch & Roll (NDS)
OkładkaSuper Monkey Ball Touch & Roll (NDS)

Super Monkey Ball Touch & Roll NDS

Super Monkey Ball Touch & Roll to kolejna edycja znanej serii. Program posiada charakter zręcznościowy, choć chwilami wymaga także solidnego główkowania.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Monkey Ball Touch & Roll Premiera NDS

17lutego2006

producent: Sega wydawca: Sega

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Monkey Ball Touch & Roll

Super Mario 64 DS

Crash Tag Team Racing

Bomberman

Super Monkey Ball Touch & Roll to kolejna edycja znanej serii, specjalnie przygotowana dla posiadaczy konsoli Nintendo DS. Program posiada charakter zręcznościowy, choć nie może się obejść bez solidnego główkowania.

W grze sterujemy jedną z czterech możliwych do wyboru małpek, które z niewiadomych przyczyn zamknięte zostały w przeźroczystych kulach. Sama rozgrywka jest dosyć nietypowa. Naszym zadaniem jest sterowanie toczącą się po podłożu kulą i dostarczenie małpki do upragnionego wyjścia, zbierając po drodze cenne banany. Cel sam w sobie wydaje się być bardzo łatwy, jednak jak się szybko okazuje, prawa fizyki weryfikują takie zdanie. Plansze, na których przychodzi nam toczyć wyścig z czasem, podlegają bezustannym ruchom, zmieniając powierzchnię raz w spad lub w stromy podjazd. Należy więc dokonywać ciągłych korekt położenia kuli względem otoczenia.

Największą przeszkodą jest jednak ukształtowanie terenu. O ile na początkowych poziomach wszystko jest płaskie, to wraz z zanotowanymi sukcesami liczyć się trzeba z przesuwającymi się platformami, wszelkiego rodzajami odbijaczami i innymi paskudztwami, które skutecznie utrudniają wędrówkę. Tutaj do głosu dochodzi logiczny aspekt programu, bowiem gracz musi w tych trudnych momentach podejmować trafne decyzje, poprzedzone błyskotliwą analizą sytuacji.

Super Monkey Ball Touch & Roll oferuje ponad setkę poziomów o stopniowanym wzroście trudności, przy czym część z nich zaczerpnięta została z wcześniejszych przygód super małpki. Ku ogólnej uciesze, za wyjątkiem trybu singlowego twórcy do naszej dyspozycji oddali jeszcze rozgrywkę muliplayer. Pobawić się tu może do czterech graczy, wybierając jedną z sześciu nieskomplikowanych gier, polegających m.in. na prostym hokeju lub wyścigach.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball Touch & Roll

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.