Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Super Monkey Ball: Banana Rumble (Switch)
OkładkaSuper Monkey Ball: Banana Rumble (Switch)

Super Monkey Ball: Banana Rumble Switch

Gra zręcznościowa TPP, w której wcielamy się w postacie zamknięte w szklanych kulach, należąca do serii wydawanej przez firmę Sega od 2001 roku. Super Monkey Ball: Banana Rumble oferuje fabularny tryb przygodowy (do przejścia solo lub w co-opie), a także wieloosobową rozgrywkę.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Super Monkey Ball: Banana Rumble Premiera Switch

25czerwca202432dni

Nintendo eShop

25czerwca2024

producent: Ryu Ga Gotoku Studio wydawca: Sega Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Super Monkey Ball: Banana Rumble

Spyro Reignited Trilogy

Sonic Forces

Yooka-Laylee

Super Monkey Ball: Banana Rumble to gra zręcznościowa należąca do serii zapoczątkowanej w 2001 roku. Tytuł został opracowany przez studio Ryu Ga Gotoku (znane przede wszystkim z cyklu Yakuza / Like a Dragon), a wydany przez czuwającą nad cyklem firmę Sega.

Mechanika

W Super Monkey Ball: Banana Rumble akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podczas rozgrywki wcielamy się w różnorodne postacie (na czele z małpkami AiAi oraz GonGon) zamknięte w szklanych kulach i pędzące przez barwne lokacje.

Nasi podopieczni toczą się po powierzchniach, odbijają od elementów otoczenia, a także skaczą nad przepaściami czy omijają pułapki. W tej odsłonie serii do naszej dyspozycji oddano nową technikę – Spin Dash – dzięki której możemy wyprzedzać rywali bądź tworzyć nowe skróty.

W trakcie zabawy gromadzimy tytułowe banany. Ponadto w miarę postępów odblokowujemy kolejnych bohaterów, w których możemy się wcielić, a także zyskujemy dostęp do rozmaitych dodatków kosmetycznych, pozwalających na modyfikację wyglądu naszych podopiecznych.

Tryby gry

W Super Monkey Ball: Banana Rumble można grać w pojedynkę lub z innymi graczami (przez Internet bądź na podzielonym ekranie). Tytuł oferuje obszerny tryb przygodowy, w którym na przejście – samotnie lub we współpracy z maks. trzema osobami – czeka 200 poziomów. W grze zaimplementowano też oparte na rywalizacji multiplayerowe moduły dla maksymalnie szesnastu graczy, w których np. bierzemy udział w wyścigach, walczymy z robotami czy łapiemy spadające banany.

Ostatnia modyfikacja 27 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-16  

Wymagania wiekowe Super Monkey Ball: Banana Rumble: Odpowiednia dla każdego wieku.