Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka Super Little Acorns 3D Turbo (3DS)

Super Little Acorns 3D Turbo 3DS

Wyprodukowana przez studio Pixel Toys zręcznościowa platformówka 2D. Po tym jak złodziej ukradł wszystkie zapasy ze spiżarni, głowa wiewiórczej rodziny – Mr. Nibbles wyrusza z misją zebrania żołędzi przed nastaniem zimy.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Super Little Acorns 3D Turbo (3DS)

producent: Pixel Toys

wydawca: Pixel Toys

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

18kwietnia2013

Super Little Acorns to gra, która przebojem wdarła się na listy bestsellerowych aplikacji przeznaczonych na smartfony i tablety. Na fali sukcesu ekipa deweloperska studia Pixel Toys zdecydowała się przygotować konwersję na przenośną konsolę Nintendo 3DS.

Wzorem klasycznych zręcznościowych platformówek, fabuła Super Little Acorns 3D Turbo jest niezwykle prosta i odkrywa marginalną rolę. Wiewiórcza rodzina Nibblesów przeżywa ciężkie chwile. Złodziej zakradł się do dziupli i ukradł wszystkie zapasy. Tymczasem zima zbliża się nieubłaganie. Nie bacząc na niebezpieczeństwa ojciec rodu postanawia zdobyć smakowite żołędzie...

Super Little Acorns 3D Turbo oferuje 90 poziomów w kampanii głównej oraz dodatkowe 30 w trybie 3D Turbo. Plansze są niewielkie, co wyraźnie wiąże się ze smartfonowymi korzeniami gry. Rozgrywka utrzymana jest w stylu klasycznych platformówek 2D z charakterystycznym bocznym ujęciem kamery. Gracz kieruje poczynaniami głównego bohatera, a jego zadanie polega na skakaniu pomiędzy platformami, omijaniu przeszkody, walce z przeciwnikami (pająki, pszczoły, szopy i inne zwierzęta) i zbieraniu żołędzi, przedmiotów, a nawet wiewiórczych dzieci.

Wśród ciekawych rozwiązań uwagę zwraca możliwość posługiwania się liną, którą zaczepić można o rozmieszczone w różnych miejscach na planszy gwiazdki. Dodatkowo twórcy przygotowali spory asortyment kostiumów i akcesoriów pozwalających zindywidualizować wygląd głównego bohatera.

W warstwie wizualnej Super Little Acorns 3D Turbo wyróżnia się intensywnie kolorową grafiką 2D w kreskówkowym stylu. Przygotowując konwersję na konsolę Nintendo 3DS deweloperzy wykorzystali innowacyjnych wyświetlacz urządzenia, generujący trójwymiarowy obraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Super Little Acorns 3D Turbo

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Super Little Acorns 3D Turbo

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

Wykorzystuje: eShop