Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Super Agent 008 (PC)

Detektyw Rutkowski - Is back! PC

Super Agent 008

Detektyw Rutkowski - Is back! to trzecioosobowa gra akcji, oparta na przygodach popularnego polityka i detektywa zarazem, Krzysztofa Rutkowskiego.

Akcji | TPP | detektywistyczne | polskie | TPS

PC Windows
Okładka Super Agent 008 (PC)

producent: In Images

wydawca: Play-publishing

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lipca2007

9lipca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Detektyw Rutkowski – Is back to trzecioosobowa gra akcji, oparta na przygodach popularnego polityka i detektywa zarazem, Krzysztofa Rutkowskiego. Za produkcją tytułu stoi grupa In Images, zaś wykreowany przez nią projekt zawiera wiele elementów charakterystycznych dla gatunku skradanek.

Fabuła gry skupia się wokół wydarzeń dotyczących kryminalnego półświatka, a cała kampania podzielona jest na dziesięć różnorodnych misji, w trakcie których wcielamy się w funkcjonariusza jednostki specjalnej o nazwie Rutkowski Patrol. Bohatera obserwujemy z tyłu, a swoje działania prowadzimy w takich lokacjach, jak laboratorium chemiczne, opuszczona fabryka czy pilnie strzeżona baza wojskowa.

Praca w niebezpiecznych warunkach zmusza nas do stawiania czoła rozmaitym bandytom, począwszy od handlarzy narkotyków, a na porywaczach skończywszy. Niejednokrotnie włamujemy się również do komputerów mafii (tzw. Korporacji), chcąc uzyskać dowody na nielegalnych operacje finansowe. Staramy się nie robić przy tym zbyt wiele szumu, gdyż każdy fałszywy krok grozi otwartą konfrontacją z przestępcami, a należy pamiętać, że naszym podstawowym zadaniem jest właśnie unikanie bezpośrednich starć, poprzez skradanie się za plecami wrogów i bezszelestne obezwładnianie ich.

W kwestii technicznych aspektów produktu warto odnotować możliwość przełączania widoku kamery z TPP na FPP, a także zwrócić uwagę na realistycznie przedstawione efekty pogodowe. Nie sposób nie wspomnieć również o ścieżce dźwiękowej gry, nawiązującej niekiedy do utworów takich zespołów, jak Depeche Mode czy Ministry. Brak licencji na kawałki profesjonalnych wykonawców należy tłumaczyć faktem, że w tym wypadku mamy do czynienia z produktem stricte budżetowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 2,1 / 10 na podstawie 2322 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Gry podobne do Detektyw Rutkowski - Is back!

Wymagania wiekowe Super Agent 008

16+

Wymagania sprzętowe Detektyw Rutkowski - Is back!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • Windows 98SE/Me/2000/XP
Detektyw Rutkowski - Is back! - recenzja gry
Detektyw Rutkowski - Is back! - recenzja gry

Recenzja 25 lipca 2007, 14:38

Chodzenie do tyłu prezentuje się troszkę lepiej, bo przywodzi na myśl Księżycowy Krok Michaela Jacksona. Poruszanie się na boki czy też do przodu to istny dramat. Animacje przeciwników nie wyglądają aż tak źle, być może dlatego, iż chodzą oni wolniej niż kierowany przez nas Bezimienny, i tym samym mają więcej czasu na wykonanie kroku. Przejdźmy do innych ruchów postaci. Lub ich braku. Podczas zmiany magazynka bohater nie wykonuje żadnego ruchu. Słyszymy tylko klekot przeładowywanej broni i tyle. Może nasz protagonista posługuje się telekinezą przy ładowaniu? To byłoby całkiem niezłe wytłumaczenie – wyjaśniałoby również, dlaczego często nie wyciąga on ręki, by unieszkodliwić stojącego na wprost przeciwnika. Twórcy wyraźnie napisali, że można stosować walkę wręcz! Nie wspomnieli jednak o telekinezie.