Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Sun Haven (PC)
OkładkaSun Haven (PC)

Sun Haven PC

Sun Haven to niezależny symulator farmy osadzony w średniowiecznym świecie fantasy, gdzie wcielamy się w jedną z ośmiu klas postaci z możliwością gry solo, jak i w trybie kooperacji. Za grę odpowiada Pixel Sprout Studios.

RPG | fantasy | sandbox | rolnicze | 2D | top-down | crowdfunding | indie | kooperacja | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sun Haven Premiera PC

wczesny dostęp

25czerwca2021

11marca2023

Steam

11marca2023

producent: Pixel Sprout Studios wydawca: Pixel Sprout Studios Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Sun Haven to niezależna produkcja od Pixel Sprout Studios, która powstała dzięki zbiórce crowdfundingowej na Kickstarterze. Gra jest przykładem symulatora zarządzania farmą pokroju Stardew Valley: przenosimy się do fantastycznego świata, gdzie siejemy, zbieramy plony, łowimy ryby, walczymy z potworami, korzystając zarówno z narzędzi, jak i magii, oraz zaprzyjaźniamy się z mieszkańcami różnorodnych miast.

Fabuła

Akcja Sun Haven przenosi nas do świata fantasy, a dokładniej do małej średniowiecznej osady zwanej Sun Haven, gdzie wraz z innymi jej mieszkańcami staramy się przywrócić jej dawny blask i życie. Rewitalizacja wymaga od nas nie tylko ciężkiej pracy na farmie, ale też wykonywania coraz bardziej skomplikowanych zadań często wymagających odwiedzin w okolicznych miastach - jednym położonym w głębi lasu i należącym do rasy elfów i drugim, tętniącym nocnym życiem miastem potworów, w którym panuje wieczna noc.

Mechanika

Sun Haven to przygodowa produkcja z wciągającą linią fabularną, połączona z symulatorem farmy, w którym jak na gatunek przystało siejemy rozmaite rośliny, podlewamy je za pomocą narzędzi lub magii i następnie zbieramy plony. Nie zabrakło też łowienia ryb, gotowania potraw z szerokie gamy składników, wytwarzania różnorodnych przedmiotów – czy to użytkowych do sprawniejszego funkcjonowania farmy, czy służących nam jako pancerz, a także wydobywania surowców z kopalni. Inaczej jednak niż w innych tego produkcjach, dużą rolę w świecie Sun Haven pełni magia, bo to dzięki niej skuteczniej i szybciej wykonujemy praktycznie każdą czynność. W grze znalazło się drzewko umiejętności składające się z ponad 100 opcji do wyboru, dzięki czemu za zdobywane punkty doświadczenia możemy ułatwić sobie poszczególne zadania w świecie gry.

W produkcji nie zabrakło również walki. Możemy toczyć potyczki z napotkanymi przeciwnikami, korzystając z broni białej czy palnej, ale też i magii – pod warunkiem, że najpierw się jej nauczymy. Przeciwnicy, na jakich natkniemy się na naszej drodze, są różnorodni i część może stanowić wyzwanie.

W Sun Haven można wyróżnić trzy lokacje - tytułowe zapuszczone średniowieczne miasteczko, sielankową wioskę elfów Nel’ Vari i tętniące życiem miasto potworów Withergate. Każde z nich różni się klimatem i możliwościami i w każdym z nich natkniemy się na gamę różnorodnych postaci. Dla większości z nich możemy wykonać zadania, za które otrzymamy różnorakie nagrody. Dodatkowo 15 spośród napotkanych postaci to potencjalni kandydaci na zawarcie związku małżeńskiego i to niezależnie od płci czy rasy stworzonej przez nas postaci. W Sun Haven bowiem na początku zabawy tworzymy postać i oprócz cech wyglądu wybieramy dla niej płeć oraz rasę. Ras w grze do wyboru jest siedem - ludzie, demony, elfy, anioły, żywiołaki, zwierzokształtne amari i nagi.

Podczas zabawy czeka nas zbieranie rozmaitych części ubioru (ponad 200) i mebli (ponad 100), którymi możemy udekorować nasze domostwo i farmę. Warto też zaznaczyć, że w produkcji znalazły się rozmaite zwierzaki, które możemy przygarnąć na naszą farmę, a także wierzchowce pozwalające nam na szybsze poruszanie się między lokacjami.

Tryby gry

Sun Haven przeznaczone jest do zabawy w pojedynkę oraz w trybie sieciowej kooperacji dla maksymalnie 8 osób.

Kwestie techniczne

Sun Haven utrzymane jest w stylistyce piksel artu nawiązującej jednocześnie do bajek i baśni oraz japońskich animacji. 

Ostatnia modyfikacja 13 marca 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Sun Haven cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Sun Haven: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sun Haven Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista